مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد: آغاز به کار ۱۷ روانشناس و مددکار داوطلب در نقاهتگاه بیماران کرونایی رشت

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد: آغاز به کار ۱۷ روانشناس و مددکار داوطلب در نقاهتگاه بیماران کرونایی رشت
به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ مهدی ولی پور مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان ضمن اشاره به برگزاری نشست معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر با مددکاران اجتماعی از آغاز به کار ۱۷ روانشناس و مددکار داوطلب در نقاهتگاه بیماران کرونایی رشت خبر داد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خبر داد: آغاز به کار ۱۷ روانشناس و مددکار داوطلب در نقاهتگاه بیماران کرونایی رشتآغاز به کار ۱۷ روانشناس و مددکار داوطلب در نقاهتگاه بیماران کرونایی رشت
بهزاد پرستش معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان در این نشست با اشاره به راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و همکاری جمعیت هلال احمر بیان کرد: بر اساس جلسه مشترک هلال احمر با دانشگاه علوم پزشکی و لزوم ایجاد راه اندازی نقاهتگاه رشت، این جمعیت با آغاز فعالیت نقاهتگاه نسبت به تامین روانشناس و مددکار اعلام آمادگی کرده است.
مددکاران اجتماعی و روانشناسان با هدف ارتقاء روحی و روانی و مشاوره بیماران و نیز پیگیری مشکلات خانوادگی آنان فعالیت خواهند کرد.
پرستش ضمن اشاره به هدف روانشناسان و مددکاران داوطلب در نقاهتگاه مذکور اذعان داشت: مددکاران اجتماعی و روانشناسان با هدف ارتقاء روحی و روانی و مشاوره بیماران و نیز با هدف پیگیری مشکلات خانوادگی آنان فعال می شوند.
بهزاد پرستش ضمن اشاره به حضور ۱۴ روزه این روانشناسان و مددکاران تصریح کرد: بهبود بخشی به شرایط روانی و اجتماعی بیماران و ایجاد فضای مناسب برای روند بهبود وضعیت بیماران از اقدامات این عزیزان در نقاهتگاه خواهد بود.
نقاهتگاه المپیک رشت؛ با ظرفیت ۱۶۸ تخت و در حال حاضر با ۶۶ تخت فعال برای بیماران کرونایی
معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به شرایط نقاهتگاه المپیک رشت خاطرنشان کرد: نقاهتگاه المپیک رشت با ظرفیت ۱۶۸ تخت و در حال حاضر با ۶۶ تخت فعال برای بیماران کرونایی آماده خدمات دهی می باشد که بیماران پس از ترخیص از بیمارستان چهارده روز در این نقاهتگاه تحت مراقبت و تکمیل دوره درمان و نقاهت قرار می گیرند.
جلسه توجیهی روانشناسان و مددکاران داوطلب برگزار شد
در مورخ ۹۸/۰۱/۰۷ نشست تخصصی توجیهی با حضور معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر استان گیلان (بهزاد پرستش)، مسئول مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (مهتاب صوفی)، مسئول خانه هلال مددکاران گیلان و رئیس هیات مدیره کانون کلینیک های مددکاری اجتماعی استان گیلان (جواد طلسچی یکتا) و داوطلبین مددکار و وروانشناس در سالن اجتماعات جمعیت هلال احمر گیلان برگزار گردید که طی نشست مذکور  فرایند حضور داوطلبین در نقاهتگاهها طبق پروتکل و دستوالعمل اجرایی کشوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و آموزشهای لازم به داوطلبین ارائه شد.
منبع: روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا