سی و یکمین همایش مددکاری اجتماعی و مطالبه‌گری اجتماعی برگزار شد

سی و یکمین همایش مددکاری اجتماعی و مطالبه‌گری اجتماعی صبح روز گذشته با حضور شهیندخت مولاوردی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور و دکتر مهرداد نوابخش رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی و به همت انجمن مددکاران اجتماعی ایران در سالن اجتماعات مجتمع دانشگاهی ولیعصر دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی برگزار شد.

“سید حسن موسوی چلک” رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در این همایش گفت: امروز در جایگاهی قرار داریم که می‌توانیم مطالبه اجتماعی را به عنوان یکی از مهمترین حقوق شهروندی پیگیری کنیم.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران تصریح کرد: برداشت ما از مطالبه‌گری، تقابل و مقابله با دولت نیست؛ چرا که معتقدیم این امر در سایه تعامل حقوق شهروندی فراهم خواهد شد. وی سکوت در مقابل مطالبات اجتماعی را نپذیرفت و  ادامه داد: شهروندان نیز باید نسبت به حقوق اجتماعی خود همانند سایر موارد از جمله توسعه فیزیکی شهر و … حساس باشند؛ چراکه هم اکنون بستر مناسبی برای نهادینه کردن بنای مطالبه اجتماعی فراهم است و در این مسیر باید حرکت کنیم.

موسوی چلک، تحقق سلامتی اجتماعی را مهمترین مأموریت مددکاری اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: سال آینده کنگره ملی ۶۰ ساله مددکاری اجتماعی ایران را با شعار مدارای اجتماعی و تقویت مشارکت مردمی برگزار خواهیم کرد.

قابل به ذکر است؛ برگزاری میزگرد تخصصی مطالبه‌گری اجتماعی، ضرورت و ابعاد آن و همچنین تقدیر از پیشکسوتان مددکاری اجتماعی کشور و ارائه گزارشها و عملکرد سالیانه انجمن مددکاران اجتماعی ایران از جمله برنامه های این همایش یک روزه بوده است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا