کتاب مفاهیم، اصول و مهارت های گزارش نویسی در مددکاری اجتماعی

کتاب آشنایی با برخی از مفاهیم اصول و مهارت های گزارش نویسی در مددکاری اجتماعی | تألیف، ترجمه و گردآوری: بهلول محمدی – مریم عبدیان

این کتاب به جهت احساس ضرورت در نیاز های اساسی دانشجویان، دانش آموختگان و کارشناسان شاغل در سازمانهای دولتی و غیر دولتی رشته مددکاری اجتماعی و به ویژه دیگر رشته های یاورانه، در تهیه انواع گزارش های مددکاری اجتماعی تهیه گردیده است. به جهت ماهیت موضوعی، کتاب دارای مطالب جدید و متفاوت از سایر کتابهای تألیفی و ترجمه ای در رشته های مددکاری اجتماعی می باشد.

این کتاب در شش گفتار تهیه گردیده است که گفتار اول آن با موضوع مفهوم بنیادی فرایند در مددکاری اجتماعی دریچه ای نو و نگرشی جدید را در رشته مددکاری اجتماعی گشوده است که در گفتار دوم، سوم و چهارم نیز همین روند با نگاهی دیگر تکرار شده است. مفهوم های مشاهده، تک نگاری، ارزیابی و تحلیل وضعیت در مددکاری اجتماعی عناوین سه گفتار یاد شده می باشد.

تهیه گزارش معرفی مؤسسه و یا آشنایی با مؤسسات و سازمانها گفتار پنجم این کتاب را تشکیل می دهد. در نهایت نقطه عطف کتاب در گفتار ششم تحت عنوان آیین گزارش نویسی در مددکاری اجتماعی، بعد از تعریف مفاهیم گزارش نویسی و مراحل و نحوه آن، در ادامه به تقسیم بندی انواع گزارش ها در مددکاری اجتماعی اشاره می کند که این نوع تقسیم بندی مفاهیم کاربردی را برای مددکاران اجتماعی و سایر رشته های یاورانه به طور علمی و عملی آموزش می دهد.

علاقه مندان به تهیه کتاب می توانند به آدرس: تهران، خیابان انقلاب، مقابل درب اصلی دانشگاه تهران، پاساژ فروزنده، طبقه همکف، واحد ۳۱۷، انتشارات نی و اندیشه احسان مراجعه و یا با شماره تلفن های زیر تماس بگیرند:

۶۶۴۶۶۰۰۱ -۰۲۱ |  ۰۹۱۹۲۴۰۱۹۵۵ آقای برجی

انتشاریافته در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا