کتاب کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی منتشر می شود

کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران با هدف ارتقا و تثبیت جایگاه حرفه ای مددکاران اجتماعی ایران ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻨﺎﺩ ﺑﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﻭﺍﻻﯼ ﺣﺮﻓﻪ ﻣﺪﺩﮐﺎﺭﯼ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋﯽ، با همراهی درخور ستایش مددکاران اجتماعی فعال از اقصی نقاط  کشور کار خود را آغاز کرد.

این کارزار رسانه ای با مشارکت حداکثری مددکاران اجتماعی فعال در سراسر کشور و همراهی بیش از ۱۰ ها وبسایت و پایگاههای مجازی معتبر و فعال در حوزه مددکاری اجتماعی ایران، از مورخ ۱۸ بهمن ماه سال ۹۳ آغاز شد و تا روز ۲۶ اسفندماه سال جاری مصادف با روز جهانی مددکاری اجتماعی ادامه خواهد داشت.

قابل به ذکر است موضوعیت کارزار رسانه ای در حال اجرا گرامیداشت ماه و روز جهانی مددکاری اجتماعی و شعارها و نقشه راه مندرج در پوستر فدارسیون جهانی مددکاران اجتماعی است.

با بررسی کارشناسی محتوای کلیه مقالات و یادداشتهای دریافتی جهت اجرای این حرکت رسانه ای اینگونه استنباط می گردد که مطالب منتشر شده به هیچ عنوان صرفا جنبه علمی – تئوریکی نداشته اند بلکه از زبان و قلم مددکارانی بوده است که در حساس ترین موقعیت های عملیاتی – میدانی در حال خدمت رسانی به جامعه هدفشان می باشند لذا برای ما ارزش دیگری داشت. ارزشی فراتر از انتشار یک مقاله یا یادداشت علمی.

از سوی دیگر امروز پس از گذشت ۱۸ روز از اجرای این کارزار رسانه ای، با اطمینان می توان عنوان کرد که ما یک وحدت بی نظیری را تمرین و تجربه کردیم که  آنرا تحقق راستین وحدت مددکاران اجتماعی ایران تلقی، نامگذاری و اعلام می کنیم.

شایان ذکر است با توجه به غنای علمی – محتوایی یادداشتها و مقالات دریافتی و انتشار یافته در این کارزار رسانه ای، امروز در صدد تدوین و چاپ و انتشار گسترده کتابی با محتوای تجارب و نتایج حاصل از این حرکت رسانه ای به همراه تعداد ۲۰ مقاله از مقالات و یادداشتهای برتر انتشار یافته، تحت عنوان کتاب کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵ هستیم.

انتخاب مقالات برتر با تشخیص تیم تخصصی متشکل از اساتید برجسته حوزه مددکاری اجتماعی ایران خواهد بود و کلیه هماهنگی های لازم در خصوص چگونگی فرایند لازم در مسیر تحقق یافتن  مبحث چاپ و انتشار گسترده کتاب مذکور، با راهنمایی ها و مشاوره یکی از اساتید معتبر دانشگاهی که تجارب ارزشمندی در این زمینه دارند صورت پذیرفته است و قرار بر این شد که پس از اتمام این حرکت رسانه ای، کلیه مراحل در یک مدت زمان مشخصی طی بشود.

جواد طلسچی یکتا

دبیر کمیته اجرایی کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا