گزارش عملکرد وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان در سال ۹۷

در سال ۱۳۹۷ اقداماتی متنوع  از سوی مجموعه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان صورت پذیرفت که اهمّ موارد عملکرد یکساله این پایگاه اینترنتی به شرح ذیل اعلام می گردد:

* انتشار مجموعه مطالب اختصاصیِ  “چالش های مددکاری اجتماعی در ایران”    که در فروردین ماه سال ۹۷ و در قالب یک حرکت رسانه ای  مشتمل بر چهار قسمت مجزا،  به همت آقای دکتر سلمان قادری و خانم دکتر الهام محمدی محقق شد و بطور همزمان در پایگاههای مختلف اطلاع رسانی مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان بطور گسترده منتشر گردید.

* اجرای پروژه رسانه ای به سفارش نشر ورجاوند با موضوع پوشش خبریِ حضورِ این مجموعه فرهنگی در سی و یکمین جشنواره بین المللی کتاب تهران، با هدف معرفی بیش از ده عنوان اثر علمی انتشاریافته در حوزه تاب آوری

 *انتشار چندین مورد مقالات تخصصی و پژوهش های مختلف در حوزه ” تاب آوری ” به همت خانم فاطمه محمدی

– بررسیِ پژوهشیِ میزان تأثیرات عوامل فردی، خانوادگی و محیطی بر ایجاد تاب آوری در کودکان و نوجوانان

– بررسی پژوهشیِ عوامل موثر بر تاب آوری والدین و تأثیر تاب آوریِ آنها بر فرزندان و خانواده

– بررسی پژوهشی با عنوان “چگونه مددکاران اجتماعی می توانند تاب آوری را در کودکانِ تحت مراقبت ارتقا دهند؟”

– تاب آوری اجتماعی چیست؟ درس آموخته ها و راههای در پیش رو

– تاب آوری و سرطان (فارسی و انگلیسی)

– نقش امید و حمایت اجتماعی بر تاب آوری در بیماران سرطانی

– حمایت از تاب آوری عاطفی در مددکاران اجتماعی (فارسی و انگلیسی)

* رونمایی از “کتاب نقش فوریتهای اجتماعی در بلایا” بعنوان کتاب سال پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران در خرداد ماه ۹۷ – قابل به ذکر است این کتاب با همکاری گروهی از مددکاران اجتماعی و فعالان این پایگاه اینترنتی با عنوان نقش فوریت های اجتماعی در بلایا، توسط انتشارات سخنوران در ۱۰۳ صفحه و در قالب ۱۸ یادداشت متنوع در رابطه با چرایی و چگونگی وقوع بلایای طبیعی، گروههای هدف، چالش ها و پیامدهای بلایای طبیعی، مدیریت بحران و شیوه های توانبخشی آسیب دیدگان اجتماعی منتشر گردید. شایان ذکر است فایل الکترونیکی این اثر بصورت رایگان و با استفاده از همه ظرفیتهای رسانه ایِ در دسترس مجموعه رسانه های ایرانیان، جهت استفاده عموم مخاطبین منتشر شد.

* ادامه اجرای پروژه رسانه ای “معرفی فرهیختگان مددکاری اجتماعی استان اصفهان” که به همت خانم هما صدری، با انجام بیش از سی مورد مصاحبه های اختصاصی با فعالان و پیشکسوتان حوزه مددکاری اجتماعی اصفهان صورت پذیرفت.

* حضور مدیریت وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان در جشنواره آرمان برتر و دریافت جایزه ملی روابط های عمومی های برتر ایران، با سه وبسایت های مددکاری اجتماعی ایرانیان، مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران و کانون سراسری مراکز مددکاری اجتماعی کشور. قابل به ذکر است در جشنواره آرمان برتر که در شهریور ماه سال ۹۷ برگزار شد، از میان ۳۰۰ شرکت و مجموعه در سراسر ایران با رأی و نظر هیئت ارزیابی و داوری که متشکل از اساتید برجسته و خبرگان و اهل فن در حوزه های گوناگون بودند، تعداد ۴۰ شرکت و مدیر ارزش آفرین در حوزه های مختلف برگزیده و دعوت شدند.

* اجرای حرکت رسانه ای “انتشار سلسله مطالب تخصصی مددکاری اجتماعی در حوزه های مختلف” که به همت خانم فاطمه محمدی به دو زبان فارسی و انگلیسی (مجموعاً بیست مورد مطلب) گردآوری و ترجمه شدند و به شکل جامع و همراه با رعایت استانداردهای کیفیِ تهیه و تدوین مقالات تخصصی صورت پذیرفت. قابل به ذکر است این حرکت رسانه ای با انتشار مطالب مربوطه بصورت هفتگی از طریق کلیه پایگاههای اطلاع رسانیِ فارسی و انگلیسی مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان (یک هفته مطالب انگلیسی و یک هفته مطالب فارسی) صورت پذیرفت و از اواسط مردادماه ۹۷ آغاز و در اواخر اسفندماه سال ۹۷ پایان یافت.

* انتشار چندین مورد آگهی استخدام مددکار اجتماعی به سفارش سازمانهای غیردولتی از جمله بنیاد کودک، موسسه خیریه سمر، موسسه خیریه مهرآفرین، موسسه توانبخشی ولیعصر (عج) (در طول سال و به دفعات مختلف، برحسب درخواست رسمی موسسات مربوطه در این خصوص)

* اجرای پروژه رسانه ای “معرفی کلینیک های مددکاری اجتماعی فعال در سطح کشور”، که با هدف شناساندنِ توانمندیها و پتانسیل های کلینیک های مددکاری اجتماعیِ فعال در سطح کشور صورت پذیرفت و اجرای آن از طریق اقدام به مصاحبه های اختصاصی با مدیران این مراکز محقق گردید.  (انجام بیست و دو مورد مصاحبه اختصاصی)

* معرفی کُتب جدید انتشاریافته در حوزه مددکاری اجتماعی ایران (در طول سال و به دفعات مختلف)، ازجمله معرفی کُتب جدید انتشاریافته از سوی مولفین و مترجمین: آقایان اسماعیل عباسی، سجاد مجیدی پرست، حسین رضایی و نیز کُتب انتشاریافته مددکاری اجتماعی به همت آقای بهلول محمدی

* انجام پوشش رسانه ای “اولین نشست تخصصی تاب آوری ویژه کارشناسان مسئول امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور” در بهمن ماه ۹۷ که با حضور نمایندگان مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان بصورت مستقیم در محل برگزاری این نشست صورت پذیرفت. قابل به ذکر است این کارگاه تخصصی با حضور دکتر رضا جعفری (مدیرکل امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور)، دکتر مسعودی فرید (معاونت امور اجتماعی بهزیستی کشور) و کلیه کارشناسان مسئول دفاتر امور آسیب دیدگان اجتماعی استانهای کشور، در تهران – سالن کنفرانس مجتمع فرهنگیان برگزار گردید.

* انجام پوشش خبری نشست تخصصی ” قوانین مربوط به حمایت از کودکان و نوجوانان و چالشهای پیش رو که توسط کلینیک های حقوقی زنان و خانواده مرکز تحقیقات و کرسی حقوق بشر، صلح و دموکراسی دانشگاه شهید بهشتی و با همکاری دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مورخ ۱۲ اسفندماه ۹۷ صورت پذیرفت.

* انجام مصاحبه های اختصاصی با شخصیتهای مهم و برجسته حوزه مددکاری اجتماعی ایران از جمله  دکتر مصطفی اقلیما (رئیس انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران)، دکتر محمد زاهدی اصل (استاد دانشگاه)، دکتر فریبا درخشان نیا (رئیس انجمن مددکاران اجتماعی متخصص پیشگام) و سایر بزرگواران. قابل به ذکر است این مبحث ادامه دارد و در سال ۹۸ با سایر اشخاص تأثیرگذار بر حوزه مددکاری اجتماعی ایران مصاحبه های اختصاصی به عمل خواهد آمد.

* انتشاریادداشتهای متنوع با موضوعات مهم و روز اجتماعی ایران، به همت نویسندگان وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان از جمله خانمها پروانه خفتان، لیلا فرقانی، فاطمه جعفری و سایر بزرگواران

* دریافت سفارش پوشش خبریِ “نخستین کنگره ملی چالش های حقوقی و قضایی بیماران روان پزشکی” که با همکاری مراکز علمی، سازمان های مردم نهاد و اساتید برجسته و صاحب نظران دانشگاه های مطرح کشوردر تیرماه سال ۹۸،  در تهران، دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی برگزار می گردد.

و بسیاری دیگر از اقدامات تخصصی و متنوع در طول سال …

روابط عمومی وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان

www.iraniansocialworkers.ir

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا