بررسی اجمالی حرفهٔ مددکاری اجتماعی در کشور کانادا

مددکاری اجتماعی در کشور کانادا: تحصیل و آموزش در رشته مددکاری اجتماعی، که بر پایه ی دانش و مهارت می باشد، موجب قادر سازی افراد و گروهای اجتماعی یک جامعه می شود.

بررسی اجمالی حرفه مددکاری اجتماعی در کشور کانادا

در هر جامعه ای به ویژه در جوامع صنعتی، سیاست های اجتماعی با هدف حفظ و بهبود سلامت اجتماعی جامعه تدوین و با برنامه های ویژه ای اجرا می شوند. سلامت اجتماعی در کنار سلامت جسمی، سلامت روانی و سلامت معنوی، مجموعه ای را به وجود می آورد. این مجموعه مفهوم سلامت را به طور کلی در جامعه تعریف می کند.

پیشگیری و درمان دو معقوله مهم در مبحث سلامت می باشند. در سلامت اجتماعی مهمترین بخش مربوط به بهداشت اجتماعی، مفهوم پیشگیری از آسیب های اجتماعی برای فرد، خانواده، گروه های اجتماعی و جوامع کوچک و بزرگ اعم از روستا و شهر می باشد.

مددکاری اجتماعی چیست؟

خدمات مستقیم و اجتماعی

آیا شما در برقراری ارتباط با افرادی که در شرایط آسیب پذیر هستند مهارت دارید؟ آیا تا به حال به شما گفته شده که شنونده خوبی هستید یا فردی بسیار همدل هستید؟ آیا دوستان و خانواده زمانی که به نصیحت، دیدگاه یا شانه ای برای گریه کردن نیاز دارند به دنبال شما هستند؟

اگر شما جزئیات گرا و متفکر انتقادی هستید و از گرفتن تصمیمات سخت در همکاری با دیگران نمی ترسید. همچنین از کمک به دیگران لذت می برید و با کمک کردن به کسی و مشاهده بهبود زندگی او در نتیجه تلاش خود، انگیزه و انرژی مثبت دریافت می کنید، خدمات اجتماعی می تواند برای شما انتخاب بسیار مناسبی باشد.

به طور خلاصه، مددکاری اجتماعی، مجموعه خدماتی مستقیم به معنای کمک به افراد به صورت کار با افراد، خانواده ها یا کودکان برای پیشگیری یا مقابله با مشکلات در زندگی روزمره آنهاست.

مددکاری اجتماعی و خدمات مستقیم، اصطلاحاتی هستند که طیف وسیعی از موقعیت ها را پوشش می دهند.

خدمات مستقیم و اجتماعی
خدمات مستقیم و اجتماعی

دانشکده‌های مددکاری اجتماعی کانادا

افرادی که به دنبال خدمات انسانی هستند اغلب با شرایط دشواری روبرو هستند و مراکزی که وظیفه کمک به آنها را دارند اغلب منابع و گزینه های محدودی دارند. در واقع، نهادهایی که مددجویان خدمات اجتماعی باید با آنها سر و کار داشته باشند (نظام رفاه کودکان، سیستم قضایی، سیستم آموزشی و غیره) به توانایی پیمایش در پیچ و خم سیاست ها و بررسی دقیق تعدادی از مبادلات نیاز دارند. مهارت های تحلیلی و سازمانی ضروری است.

بررسی وضعیت حرفهٔ مددکاری اجتماعی در کشور کانادا

پس از همه گیری ویروس کرونا، فرصت های شغلی مناسب برای مددکاران اجتماعی، به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است. از این رو دانشکده های مددکاری اجتماعی کانادا، از مهارت مددکاری اجتماعی به شدت استقبال می کنند.

اگر واقعاً به تحصیل در رشته مددکاری اجتماعی در کانادا علاقه دارید، باید بدانید که شانس با شما یار می باشد. به طور کلی، کشور کانادا دارای دامنه شغلی بالایی است. پس از فارغ التحصیلی از دانشکده‌های مددکاری اجتماعی کانادا می توانید مطابق با رشته تحصیلی خود، بلافاصله شروع به فعالیت کنید.

یکی از نیازهای روز کشور کانادا با توجه به معقوله‌ی سلامت اجتماعی، نیاز به دانش و مهارت مددکاری اجتماعی می باشد. مددکاری اجتماعی در کشور کانادا، علاوه بر تقاضای زیاد، حس انسان دوستی به افراد خواهد داد. اکثر دانشگاه‌های کانادا از کیفیت آموزشی بالایی برخوردار هستند و قطعاً پس از فارغ‌التحصیلی، شغلی طولانی و پربار خواهید داشت.

مددکاری اجتماعی و مطالبه گر
مددکاری اجتماعی و مطالبه گر

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا