غلامرضا جمشیدی‌ها: ارسال برنامه مددکاری اجتماعی به کارگروه شورای تحول

رییس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی گفت: رشته جامعه شناسی هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

غلامرضا جمشیدی‌ها: ارسال برنامه مددکاری اجتماعی به کارگروه شورای تحول

به گزارش وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵؛ غلامرضا جمشیدی‌ها رییس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی در گفت‌وگویی درباره آخرین اقدامات این کارگروه گفت: سال گذشته بر اساس مصوبه کارگروه مقرر شد در دوره کارشناسی، چهار رشته مردم‌شناسی، جامعه‌شناسی، برنامه‌ریزی، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین مددکاری و خدمات اجتماعی ذیل عنوان علوم اجتماعی ارائه شود.
وی ادامه داد: بعد از آن تدوین برنامه مددکاری اجتماعی به گروه مربوطه در دانشگاه علامه طباطبایی واگذار شد که در حال حاضر این برنامه توسط استادان این دانشگاه تدوین و برای کارگروه ارسال شده است.
رییس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی یادآور شد: برنامه مذکور در دو جلسه کارگروه بررسی و نتیجه ارزیابی مجدد برای انجام برخی از اصلاحات درخواستی به گروه مربوطه ارسال شد تا این برنامه به زودی مصوب شود.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های مقدماتی مربوط به رشته کارشناسی جامعه شناسی انجام شده است، عنوان کرد: این برنامه در جلسات آتی بازنگری شده و دروس آن ساماندهی می شود.
رییس کارگروه علوم اجتماعی شورای تحول و ارتقای علوم انسانی افزود: تلاش ما این است تا رشته کارشناسی جامعه شناسی را تا پایان تابستان ساماندهی کنیم.
جمشیدی ها درباره تامین منابع چهار رشته تحت عنوان علوم اجتماعی یادآور شد: شورای تحول به اعضای کارگروه ها اجازه داده تا در صورت آمادگی، پیشنهادهای خود را درباره منابع دروس ارائه دهند. رشته جامعه شناسی چون هنوز تصویب نشده پیشنهادی نیز نداشته است، ولی در رشته های دیگر پیشنهاد هایی ارائه، مصوب و برای سازمان سمت ارسال شده است.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا