خشونت علیه زنان باید پایان یابد

خشونت علیه زنان باید پایان یابدخشونت علیه زنان باید پایان یابد
ترجمه: طلا رازانی | منبع: وبگاه فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی

بیماری همه گیرِ جهانی Covid-19 و پایان یافتن انتظارات افراد در مورد کار و در پی آن ماندن در خانه، موجب افزایش خشونت علیه زنان در سراسر جهان شده است. این وضعیت باعث شده تا آنتونیو گوترس، دبیر کل سازمان ملل متحد خواستار اقدام فوری شود و از همه دولتها بخواهد که در توضیحات و پاسخ خود امنیت و ایمنی زنان را در نظر بگیرند.

خشونتِ مبتنی بر جنسیت علیه زنان، به عنوان یک سوءاستفاده جدی از حقوق بشر شناخته می شود، اما این رفتارهای آسیب زا و اقدام بر علیه زنان همچنان ادامه دارد و این خشونت ها در زمان های استرس زا و فشارهای روانی ناشی از مشکلات متعدد این دوران در بحران افزایش می یابد. میزان خشونت علیه زنان، از جمله قتل آنها که به راحتی قابل استناد است، به وضوح با نابرابری جنسیتی و مردسالاری ارتباط دارد. بدیهی است که خشونت علیه زنان ریشه در شرایط و نهادهای گسترده اجتماعی، اقتصادی و سیاسی دارد و به نابرابری های جنسیتی دامن میزند. پناهگاه ها و اماکن خدمات رسانی به زنان مدت هاست که از بودجه کافی برخوردار نیستند و گزینه های معدودی برای زنانی که از خشونت فرار می کنند وجود دارد.

فدراسیون بین المللی مددکاران اجتماعی از همه دولتها می خواهد که فوراً برنامه هایی را برای حمایت از زنانِ در معرض خشونت و تأمین سیاست هایی برای محافظت از زنان در برابر سوءاستفاده و قتل عام، تأمین کنند.

خشونت علیه زنان باید پایان یابد. ما باید برای ساختن دنیایی متفاوت تلاش کنیم.

سیلوانا مارتینز
رئیس جمهور IFSW
کالین لندی
کمیسر جهانی
کمیسیون حقوق بشر IFSW
Silvana Martínez
President IFSW
Colleen Lundy
Global Commissioner
IFSW Human Rights Commission

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا