آغاز همکاری رسمیِ مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان با انجمن ازدواج و خانواده کشور

با توجه به گسترش فعالیتهای رسانه ایِ وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان و اجرای موفقیت آمیز پروژه های خبری و رسانه ایِ متعدد با موضوعات متنوع طی سالهای اخیر، که عمدتاً به سفارش سازمانهای غیردولتیِ فعال و مطرح کشوری بوده است، بدینوسیله به اطلاع می رساند بر اساس توافقات و برنامه ریزی های بعمل آمده از این پس پوشش رسانه ایِ کلیه نشست های علمی و تخصصی انجمن ازدواج و خانواده کشور نیز که بصورت ماهانه برگزار می شود در دستور کار این مجموعه رسانه ای قرار گرفته است.

در معرفی کوتاه از این انجمن قابل به ذکر است: انجمن ازدواج و خانواده با اهداف بهبود و ارتقاء سلامت و کیفیت ازدواج و زندگی خانوادگی ایرانیان، تشکل بخشی شبکه کارشناسان و فعالان عرصه ازدواج و خانواده، افزایش سطح دانش، نگرش و مهارت کارشناسان و متخصصان حوزه ازدواج و خانواده کشور، ایده پردازی و مدیریت دانش در حوزه ازدواج و خانواده، ارائه خدمات علمی، آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای در حوره ازدواج و خانواده تأسیس شد.

این انجمن که حدود ۵ سال تحت عنوان «باشگاه مدرسین ازدواج» زیر نظر سازمان بهزیستی کشور فعالیت داشت، از اردیبهشت ١٣٩٣ به عنوان یک موسسه مردم نهاد (NGO) به ثبت رسید و توانست به عنوان یک انجمن مجوز فعالیت کشوری دریافت نماید.

انجمن در حال حاضر با بیش از صدها عضو فعال که همگی از کارشناسان و مدرسان خبره حوزه ازدواج هستند در سراسر کشور و استان ها فعالیت می کند. حیطه و هدف اصلی راه اندازی این انجمن، پیشگیری از انواع آسیب ها به نظام خانواده و ازدواج از طریق ارائه خدمات علمی، آموزشی، پژوهشی و مشاوره و تقویت فعالیت های اجتماع محور در حوزه ازدواج و خانواده است.

همچنین برنامه های انجمن با محوریت آموزش مشاوره در ۵ سال اول زندگی خانوادگی و با دعوت از اساتید مجرب حوزه زندگی خانوادگی به صورت ارائه سخنرانی در نشست های علمی ماهانه، برگزاری کارگاه های آموزشی تخصصی، تألیف و ترجمه کتاب و منابع آموزشی ارائه خواهد شد.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا