فعالیت مددکاران اجتماعی چین در مبارزه علیه ویروس کرونا

فعالیت مددکاران اجتماعی چین در مبارزه علیه ویروس کرونا
ترجمه: شهره شریف زاده؛ مددکار اجتماعی

به عنوان مثال: با انتشار دعوت از مددکاران اجتماعی در تمام استانها به منظور مشارکت و انجام رسالت آنها به منظور پیشگیری و کنترل و به کار گیری دستورالعملهای مددکاران اجتماعی، اقدامات روانشناختی آنلاین، آموزش آنلاین و غربالگری جامعه در مقابل بیماری همه گیر CASW انجام گرفته است.

عضو (IFSE)انجمن مددکاران اجتماعی چین به صورت جدی درگیر مبارزه با کرونا ویروس شده است. مسئول بین المللی انجمن یانگ ایبینگ به خبرنگار IFSW گفته است: با شیوع بیماری همه گیر کرونا ویروس یک سری اقدامات لازم را آغاز کرده ایم.

راس هندرسون رئیس انجمن منطقه ای آسیا و اقیانوسیه اظهار داشت: من به CASW تبریک میگویم که چنین رهبریِ مثبت و سازنده ای را در پاسخ به این بحران به وجود آورد. با گسترش کرونا ویروس در مرزها می بایست تمامی مشاغل اجتماعی و همکاران مربوط تمامی منابع و اطلاعات خود را به اشتراک جهانی بگذراند.

در مجموع با شیوع روزافزون این بیماری و چالش های بزرگی که مددکاران اجتماعی را تحت تأثیر قرار می گیرند واقف هستم و از کار مددکاران اجتماعی در چین قدر دانی میکنم.

روری ترول، دبیر کل IFSW افزود: “حرفه مددکاری اجتماعی ستون اساسی در پیشگیری از شیوع بیماریها بوده است. سوابق مربوط به زاغه های ویکتوریا در انگلستان و ایالات متحده، از نمونه های فعلی نشان می دهد که این حرفه با موفقیت در زمینه کنترل ویروس در سراسر جهان همکاری داشته است.

مبارزه با اچ آی وی /ایدز /سارس/ وابولا – بیش از اینکه به یک پاسخ پزشکی نیاز داشته باشد به نقش حرفه ایِ مددکار اجتماعی و ارائه و آموزش جامعه، پشتیبانی، اطلاع رسانی، کاهش هراس از عوامل اصلی کنترل و از بین بردن بیماریها منجر به نجات میلیونها نفر از زندگی می شود.

درسی که امروزه در چین آموخته می شود، نیاز دولت برای ایجاد و تقویت خدمات مددکاری اجتماعی را نشان می دهد. انجمن های پشتیبانی شده با دانش و اطلاعات در مورد چگونگی عملکرد برای آینده ی ما ضروری است. CASW با ارسال تجهیزات محافظتهای شخصی (PPE) بخصوص ماسک ها، ضدعفونی کننده ها، ژل های شست و شوی دست، از حمایتهای بین المللی در خواست کرده است تا این موارد را مستقیماً به انجمن های چین ارسال کنند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا