ظهور مددکاری اجتماعی شرکت ها

نگاهی به فرایند انتقال مددکاری اجتماعی از سیستم سنتی به نوین

ظهور مددکاری اجتماعی شرکت ها: برای مددکاران اجتماعی که در فکر توسعه شغلی و ایجاد تغییر و تحول بوده‌اند (یا شاید برای همه مددکاران اجتماعی و دانشجویان مددکاری اجتماعی) ممکن است زمان مناسبی برای تأمل بیشتر پیرامون تحول و انتقال از سیستم سنتی و قدیمی کار مددکاری اجتماعی به سیستم نوین مددکاری اجتماعی باشد. این موضوع شامل فرصت‌هایی در کسب‌وکارها و شرکت‌هایی است که هم امروزه وجود دارند و هم به‌عنوان نیازهای جدیدی ظاهر می‌شوند.

ظهور مددکاری اجتماعی شرکت ها

پایگاه خبری اختصاصی مددکارنیوز

جنیفر پلهام، MSW، یک مددکار اجتماعی شرکتی از آلبانی مقیم در نیویورک است و در حال حاضر به عنوان مشاور ارشد فناوری اطلاعات و متخصص مدیریت توسعه و تحول برای یک مجموعه ارائه دهنده خدمات مراقبت های بهداشتی بزرگ خدمت می کند.

او در سال ۲۰۰۸ وارد بخش شرکتی شد و پس از خدمت به عنوان درمانگر فردی و گروهی در بیمارستان، نقشی را به عنوان مدیر برنامه توسعه و تحول شغلی برای یک شرکت فناوری اطلاعات بزرگ بر عهده گرفت.

سایر مددکاران اجتماعی اغلب از او در مورد شغلش می پرسند و برایشان سوال برانگیز است که آیا به مددکاران اجتماعی در بخش شرکتی نیاز است یا خیر؟

پلهام در پاسخ به این سوال همکاران اظهار داشت: فرصت هایی را که پیش بینی می کند با مقایسه بین کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی (MSW) و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) بسیار مفید تلقی می کند.

ظهور مددکاری اجتماعی شرکت ها
ظهور مددکاری اجتماعی شرکت ها

او در ادامه توضیح می‌دهد: «هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات بسیاری از وظایفی را که از لحاظ تاریخی به MBA محول شده است، مانند تجزیه و تحلیل داده‌ها، پیش‌بینی بازار، یا مسائل مربوط به زنجیره تأمین بر عهده می‌گیرند. “

در عین حال، نیاز به مهارت هایی که مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی (MSW) ارائه می دهند همچون همدلی، گوش دادن فعال، ارتباط و حمایت – بیش از هر زمان دیگری در این مسیر شغلی مورد نیاز می باشد. و همچنین توجه به این نکته مهم که چه کسی بهتر از مددکاران اجتماعی می تواند در زمینه دیده شدن یا شنیده شدن و نیز ارزش گذازی و تشویق شدنِ کارمندان اطمینان حاصل کند؟»

اگرچه انتقال از نقش سنتی مددکاری اجتماعی به کار شرکتی چیزی نیست که بتوان به سرعت یا به راحتی به آن دست یافت – و کارهای بسیار بیشتری باید انجام شوند تا به سازمان ها در جهت تشخیصِ اثربخشی و کارآمدیِ مبحثِ اضافه شدنِ مددکاران اجتماعی به صفوف کارکنان سازمانها کمک شود – پلهام معتقد است که این یک فرایند است. مسیری در جهت رسیدن به نقطه ای از اشتغال مددکاران اجتماعی که می تواند اهدف جدید، اشتیاق شغلی و نیز دستمزد بهتر و بالاتری را با خود به همراه داشته باشد.

زمانی برای گسترش دیدگاه ها

از لحاظ تاریخی، مددکاران اجتماعی تقریباً به طور انحصاری در خارج از بخش های تجاری شرکت ها و سازمانها در نقش های حقوقی و عدالت اجتماعی خدمت کرده اند. در واقع، تعداد معدودی وجود دارند که این مبحث را تعریفی تقریباً غیر موثق می دانند.

اما در دوران اخیر، تغییرات چشمگیر و رویدادهای خارق العاده تأثیرات گسترده ای بر بافت اجتماعی ملت ها و جهان گذاشته است.

مددکاری اجتماعی نوین
مددکاری اجتماعی نوین

برای بسیاری از مددکاران اجتماعی، این مقطع زمانی، موقعیت مناسبی برای تأمل شخصی، از جمله تفکر در مورد چگونگیِ ادامه راه یا مشارکت در این مسیر به سوی آینده ای بهتر بوده است.

برای مددکاران اجتماعی که در فکر توسعه شغلی و ایجاد تغییر و تحول بوده‌اند (یا شاید برای همه مددکاران اجتماعی و دانشجویان مددکاری اجتماعی) ممکن است زمان مناسبی برای تأمل بیشتر پیرامون تحول و انتقال از سیستم سنتی و قدیمی کار مددکاری اجتماعی به سیستم نوین مددکاری اجتماعی باشد. این موضوع شامل فرصت‌هایی در کسب‌وکارها و شرکت‌هایی است که هم امروزه وجود دارند و هم به‌عنوان نیازهای جدیدی ظاهر می‌شوند.

<strong>اخبار جهانی مددکاری اجتماعی</strong>

اخبار جهانی مددکاری اجتماعی

مشروح این مطلب را در مجله NASW Social Work Advocates بخوانید.
انتشاریافته در Mar 19, 2024 مصادف با ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا