برگزاری اولین دوره تخصصی مددکاری با عنوان کودک کار و ارتباط موثر با آنها

کارگروه آموزش موسسه مردم نهاد طلوع مهر و دوستی افتخار داشت اولین دوره تخصصی مددکاری را برای مربیان و داوطلبان بخش آموزش انجمن برگزار کند.

این کارگاه با مربیگری دکتر محمد رضا ایروانی و با عنوان کودکان کار و ارتباط موثر با آنها برگزار گردید.
دکتر ایروانی در ابتدای صحبت شان در ارتباط با کودکان کار در مورد آمارها و آسیب های اجتماعی سخن گفتند و در ادامه مباحثی را مطرح کردند که وظیفه هر فرد برای اجتماع را بیان میکرد. ایشان متذکر گردیدند جامعه باید بسترهایی را فراهم کند که در آن کودکان کار بتوانند از کار خود دست کشند و همانند کودکان دیگر به زندگی شان ادامه دهند. ایشان همچنین با معرفی کتابی در این حوزه (با عنوان: کار عملی در مددکاری اجتماعی به نویسندگی دکتر محمد رضا ایروانی. امین موحدی آلنی. جواد طلیسچی یکتا) و با توضیحاتی در این خصوص و بیان عناوین هر مبحث از جمله اصول و ارزش های عمومی در مددکاری اجتماعی:
۱- فردیت
۲-پذیرش
۳-ایجاد رابطه ی حرفه ایی
۴-رازداری حرفه ایی
۵-اصل شرکت فرد در فعالیت ها و خود تصمیم گیری خود مختاری و خود رهبری
۶-خودشناسی مددکار
۷- کنترل احساس مددکار
۸-احترام به احساسات مددجو
۹-عدم پیش داوری

به مربیان و داوطلبان موسسه طلوع مهر و دوستی آموزش دادند. در دوره های بعدی کارگروه آموزش سمن طلوع مهر و دوستی قصد دارد به منظور توانمندسازی و بالا بردن سطح آگاهی داوطلبان و مربیان و با استفاده از اساتید و متخصصان این حوزه، کارگاه هایی به صورت مستمر برگزار کند. به یقین در جامعه ای که آگاهی افزایش پیدا میکند، آسیب ها کمتر و زندگی آرام تر خواهد بود.

منبع: وبسایت موسسه طلوع مهر و دوستی

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا