آشنایی با کتاب معنای زندگی

یڪی از پرسش های انسان معاصر معنای زندگی است ڪه همواره برای رهایی از گم گشتگی و جاودانگی به دنبال آن بوده است. ڪتاب حاضر با عنوان: معنای زندگی: پژوهش مردم شناسی به دنبال یافتن پاسخ به این پرسش بنیادین بوده است و لذا نویسنده ڪتاب بر خلاف ڪتاب ها و پژوهش های پیشین برای یافتن پاسخ این پرسش به سراغ گروهها و قشرهایی از جامعه رفته است ڪه عمدتاً در حاشیه قرار داشته و یا صدای درد و رنج و دیدگاه آنها ڪمتر شنیده شده است. لذا به انعڪاس معنای زندگی و دلایل و شاخص های معناداری از دیدگاه قربانیان اسید پاشی، زنان و مردان ڪارتن خواب، سو مصرف ڪنندگان مواد، زباله گردها، زنان خشونت دیده، بازماندگان خودڪشی، بیماران مبتلا به اختلال روانی، خانواده های داغ دیده، ڪودڪان ڪار و خیابان، بیماران صعب العلاج، ڪودڪان فرار، عرفا و مردم طبقات فقیر، متوسط و غنی و افراد دهه های مختلف و … پرداخته است. علاوه بر این به روایت زندگی و درد و رنج این افراد پرداخته شده و حاصل آن ۴۱ معنای مختلف زندگی بوده است و در نهایت ثابت شد ڪه زندگی معنادار است و دارای ابعاد معنادار مختلفی است.

این ڪتاب توسط دڪتر سلمان قادری در ۳۸۰ صفحه به نگارش در آمده و توسط انتشارات آرون منتشر گردید. این ڪتاب در چهار فصل تدوین شده است. در فصل اول به مرور دیدگاه ادیان الهی و خودڪشی در دوره باستان پرداخته شده است. فصل دوم ابعاد معنای زندگی واڪاوی گردیده و در فصل سوم به بررسی و ڪشف صفات و ویژگی های افرادی اشاره شده ڪه در زندگی دچار بی معنایی شده اند. فصل چهارم نیز مشتمل بر ۴۱ مصاحبه با ۴۱ قشر اجتماعی است ڪه به آن اشاره شد. امید است ڪه نتایج این ڪتاب گامی در جهت یاری به همنوعانمان و افرادی باشد ڪه در معرض خطر خودڪشی و بی معنایی در زندگی هستند.

علاقه مندان برای تهیه این ڪتاب می توانند به آدرس تهران . میدان انقلاب . خیابان ۱۲ فروردین . خیابان وحید نظری. نرسیده به خیابان منیری جاوید . پلاڪ ۱۰۵ واحد ۳ مراجعه و یا با شماره ۶۶۹۶۲۸۵۰ نشر آرون تماس حاصل فرمایند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا