حوزه مددکاری اجتماعی در ایران نیازمند تغییر ساختار است

سید حسن موسوی چلک در همایش تجلیل از مددکاران اجتماعی استان سمنان اظهار داشت: متأسفانه آسیب‌های اجتماعی ثبات خانواده‌های جامعه را ضعیف‌تر کرده است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در جامعه در روند ازدواج و طلاق این روند را در نیم قرت اخیر روندی نامناسب ارزیابی کرد.

به گفته وی، افزایش طلاق و سایر آسیب‌ها، سبب تضعیف اخلاق در جامعه شده است.

رئیس انجمن مددکاری کشور در تشریح روند نامناسب ازدواج و طلاق در جامعه خاطرنشان کرد: آسیب‌های اجتماعی ثبات خانواده‌های ما را ضعیف‌تر کرده است.

وی با اشاره به اینکه در مسائل اجتماعی به‌موقع عمل نشده است گفت: تاکنون هیچ وزیری به دلیل مشکلات این حوزه استیضاح نشده است و کسی هم مطالبه گر واقعی خواسته‌ها و حقوق اجتماعی نیست.

موسوی چلک با بیان اینکه حوزه مددکاری در ایران پیر و ناکارآمد بوده و تغییر در ساختارهای این حوزه راهکاری برای حل این مشکلات است گفت: موضع‌گیری فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی در زمینه مسائل اجتماعی تاکنون بسیار مناسب بوده است.

رئیس انجمن مددکاری کشور با اشاره به آمار ۱۵ میلیونی پرونده قضائی در سطح کشور بیان کرد: مبنای امنیت جوامع پرونده قضائی نیست و جامعه‌ای دارای امنیت پایدار است که آن جامعه سالم باشد.

وی با اشاره به فعالیت میلیون‌ها کاربر ایرانی در شبکه‌های اجتماعی اظهار داشت: ۹۰ درصد این شبکه‌ها فرصت هستند؛ ولی در کشور ۱۰ درصد تهدید این شبکه‌ها نمود بیشتری دارد و فرصت‌های تعامل را در خانه کم کرده است.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا