میزان بازدیدهای داخلی و خارجی از مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران چقدر است؟ + رونمایی از مستندات

میزان بازدیدهای داخلی و خارجی از مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران چقدر است؟ + رونمایی از مستنداتوبسایت مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران که از سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را تحت عنوان سایت مددکاری اجتماعی ۲۰۱۲ آغاز کرده است، از ابتدا فعالیت خود را بر مباحث مختلف تخصصی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران و جهان متمرکز داشته است و خصوصاً در اوایل راه با انتشار مشروح مقالات تخصصیِ کمیاب در فیلدهای مختلف تخصصی، نظر جامعه مددکاران اجتماعی را به خود جلب نمود. در ادامه راه و با تغییراتی پر فراز و نشیب و مملو از آزمون و خطا، به موازات و تحت تأثیر تحرکات وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان و در تکمیل فعالیتهای رسانه ای سایر همکاران و حسب پیشنهاد اساتید به نام حوزه مددکاری اجتماعی ایران، خلاء وجودی یک مجله اینترنتی معتبر و فعال در حوزه مددکاری اجتماعی را پر نموده است.

قابل به ذکر است از ابتدای فعالیت این پایگاه اینترنتی (از سال ۱۳۹۰) با هدف ثبت میزان بازدیدکنندگان داخلی و خارجی این وب سایت، بصورت نامحسوس و در قالب بارگزاری کد جاوااسکریپت از یک منبع بسیار معتبر (از منبع سرور خارج از کشور که فقط بازدیدهای واقعی را ثبت می کند و مورد قبول، استفاده و استناد پایگاههای اینترنتی معتبر جهان از جمله “ناسا” و بسیاری از سازمانها و نهادهای معتبر جهانی می باشد) ثبت بازدیدهای این وبسایت رقم خورد که علیرغم مسیر پرفراز و نشیب این وبسایت لحظه ای از سایت برداشته نشده است.

لازم به ذکر است امروز با گذشت ۵ سال و هشت ماه از فعالیت این وبسایت، از ۱۸۶ کشور جهان بازدیدکننده داشته ایم. طرح این مبحث دو نکته عادی را به ذهن متبادر می سازد: اول اینکه تا چه حد کاربران و جستجوگران اینترنتیِ حوزه مددکاری اجتماعی دنیا در حال رصد روزانه و منظم حوزه مددکاری اجتماعی ایران هستند و در وهله دوم توجه به این نکته لازم و ضروریست که ما چگونه و با چه ابزاری توانسته ایم نگاه مخاطبین جهانی را تا این میزان به خودمان معطوف سازیم؟

بدینوسیله با هدف شفاف سازی هر چه بیشتر در خصوص عملکردمان، مستنداتی را مبنی بر میزان بازدیدهای داخلی و خارجی این پایگاه اینترنتی رونمایی و اعلام میداریم تا بعنوان مصداقی جهت سنجش و ارزیابی میزان اعتبار بین المللی این پایگاه تلقی گردد.

شایان ذکر است در حال حاضر این وبسایت با دو دامنه اینترنتی socialwork2012.ir  و socialwork2015.ir فعال و در دسترس می باشد.

منبع: مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران

 

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا