۱۲ تا ۱۳ میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد | رشد غیرمنطقی پدیده‌ حاشیه‌نشینی در کنار فقر و بیکاری، از مهم‌ترین تهدیدات حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی کشور

12 تا 13 میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد | رشد غیرمنطقی پدیده‌ حاشیه‌نشینی در کنار فقر و بیکاری، از مهم‌ترین تهدیدات حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی کشوررئیس سازمان بهزیستی کشور رشد غیرمنطقی پدیده‌ حاشیه‌نشینی را در کنار فقر و بیکاری از مهم‌ترین تهدیدات حوزه‌ آسیب‌های اجتماعی کشور دانست.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران، انوشیروان محسنی بندپی در گفت‌وگو با فارس گفت: در بهزیستی با فرصت و تهدید روبه‌رو هستیم برای مثال رشد غیر منطقی پدیده حاشیه‌نشینی و بیکاری تهدید هستند.

وی ادامه داد: شناساندن بهزیستی و معرفی جایگاه این سازمان در مدیریت و کنترل آسیب‌های اجتماعی از اهدافی بوده که از ابتدای حضور در این سازمان با جدیت دنبال شده است.

محسنی گفت: ۱۲ تا ۱۳ میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد بنابراین ساماندهی و کنترل حاشیه‌نشینی یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های بهزیستی است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در این راستا برپایی پایگاه خدمات سلامت اجتماعی، ارائه یک وعده غذای گرم در حاشیه شهرها، پرداخت هزینه شهریه مهدهای کودک سه دهک پایین جامعه و سامانه کاهش آسیب و طلاق از جمله خدماتی است که به این جمعیت داده می شود و هم اکنون در شهر مشهد پیاده سازی شده است.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا