موضوعات داغ

مدیر و موسس خانه تاب آوری

درباره مدیر و مؤسس خانه تاب آوری ایرانیان دکتر جواد طلسچی یکتا

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان: در این مطلب به معرفی مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان (دکتر جواد طلسچی یکتا) به عنوان مدیر و موسس اولین رسانه تولید محتوای تخصصی تاب آوری کشور و بنیانگذار پایگاه خبری مددکارنیوز می پردازیم.

مدیر و موسس خانه تاب آوری

درباره مدیر و مؤسس خانه تاب آوری ایرانیان دکتر جواد طلسچی یکتا

جواد طلسچی یکتا، متولد ۲۰/۷/۱۳۵۷ ساکن شهرستان بندرانزلی، در سال ۱۳۸۱ بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از رشته مددکاری اجتماعی، در قالب خدمت سربازی بعنوان لیسانس وظیفه مسئول بنداطفال زندان بندرانزلی شد و به مدت دو سال مددکار اجتماعی زندان بندرانزلی بوده اند و تجارب بسیار مهمی در این دوران کسب نمودند.

وی پس از اتمام دوره سربازی در کشور ارمنستان به تحصیل در رشته های تحصیلی موسیقی کلاسیک و نیز روانشناسی بالینی به شکل آکادمیک پرداختند.مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان Director and founder of Iranian Home Resilience (Dr. Javad Talschi Yekta)

تأسیس کلینیک مددکاری اجتماعی

پس از بازگشت به ایران با تأسیس کلینیک مددکاری اجتماعی معراج با مجوز سازمان بهزیستی به طور مستقیم و میدانی به امور تخصصی مددکاری اجتماعی عمدتاً در شاخه های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و نیز فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست سازمان بهزیستی و همچنین اجرای طرح های مختلف در زمینه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی پرداختند.

تأسیس وبسایت جامع مددکاری اجتماعی

از سال ۱۳۹۰ به موازات فعالیتهای عملیاتی و میدانی در حوزه مددکاری اجتماعی، پس از یک دوره شش ماهه نیازسنجی از وضعیت فضای رسانه ای و مجازی مددکاری اجتماعی کشور، در صدد تأسیس وبسایت جامع مددکاری اجتماعی برآمدند و لذا با همفکری تعدادی از دوستان و نزدیکان این حوزه، زیر ساخت های لازم جهت تأسیس و راه اندازی وبسایت رسمی مددکاری اجتماعی ایرانیان را ایجاد نمودند و در نهایت در سال ۱۳۹۲ به شکل رسمی این رسانه جامع را با گستره پوشش رسانه ای ملی و فراملی تأسیس گردید. قابل به ذکر است مهمترین عملکرد رسانه ای ایشان تأسیس پایگاه خبری اختصاصی مددکارنیوز در زمستان ۱۴۰۲ می باشد.

کارزارهای رسانه ای، وبسایت انگلیسی

پس از مدت کمی با اجرای چند کارزار رسانه ای با موضوعات متنوع اجتماعی در سطح کشور کاملاَ شناخته شدند بطوری که روزانه چند صد آی پی مختلف این رسانه را رصد می نمودند. پس از مدتی با توجه به خلاء روابط بین المللی که در این رسانه احساس شد لذا زمینه های لازم جهت ایجاد بخش انگلیسی این وبسایت فراهم گردید و لذا وبسایت انگلیسی مددکاری اجتماعی ایرانیان نیز از سال ۲۰۱۵ فعالیت خود را با همراهی پایگاههای متعدد در شبکه های اجتماعی مختلف آغاز نمودند.

مؤسس اولین رسانه تاب آوری اجتماعی جواد طلسچی

در ابتدا معرفی بسیار مختصر از اولین رسانه تاب آوری اجتماعی ایران که به اختصار رسانه تاب آوری ایران نیز نامیده می شود می پردازیم.

این رسانه با بهره گیری از نجارب ۱۳ ساله مجموعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان از سال ۱۴۰۰ شروع به کار کرد و نهایتاً در سال ۱۴۰۲ رونمایی شد.

رسانه تاب آوری ایران با نشانی اصلی talisweb.ir  و دو نشانی متصل فرعی socialresilience.ir و resiliencemedia.ir  فعال می باشد.

رسانه تاب آوری اجتماعی ایران به عنوان خبرگزاری تاب آوری ایران نیز شناخته شده است و در قالب اطلس فارسی تاب آوری ایران به اخبار و اطلاعات مرتبط با تاب آوری در سرتاسر کشور می پردازد.

شایان ذکر است رسانه تاب آوری ایران در هیچ کجای کشور شعبه ندارد و این برند در انحصار مالکیت حقیقی و حقوقی دکتر جواد طلسچی یکتا مدیرکل مجموعه رسانه های تاب آوری ایرانیان می باشد.

مؤسس اولین رسانه تاب آوری اجتماعی جواد طلسچی
مؤسس اولین رسانه تاب آوری اجتماعی جواد طلسچی

بنیانگذار رسانه تاب آوری ایران اولین خبرگزاری تاب آوری کشور

دکتر جواد طلسچی یکتا بنیانگذار اولین خبرگزاری تاب آوری کشور در بیستم مهرماه سال ۱۳۵۷ چشم به جهان گشود.

از دوران کودکی بنابه اظهارات نزدیکان و اطرافیان نگاهی عمیق به مسائل مختلف فردی خانوادگی و اجتماعی داشت و تحصیلات دوره ابتدایی خود را در دبستان صابرحنان و راهنمایی را در مدرسه نبوّت و همچنین دبیرستان در مدرسه شهید فرامرزی سپری نمود.

از همان اوان کودکی در درس و تحصیل بسیار موفق بود به طوریکه همه ساله در المپیادهای علمی در سطوح مختلف شهرستانی تا استانی حائز بالاترین مقام های علمی شده است. نفر اول المپیاد علمی دبیرستان های بندرانزلی در سال ۱۳۷۲ تا کسب مقام اول استانی در المپیاد ادبیات نمونه های کوچکی از این دست موفقیت های تحصیلی ایشان بوده اند.

از سن دوازده سالگی در کنار درس و تحصیل و ورزش در رشته بستکبال، وارد دنیای موسیقی شده و ساز پیانو در رسته موسیقی کلاسیک را در محضر استانید پیشکسوت  از جمله خانم اوهانجانیان و همچنین آقایان ممتازی، آندره مرادیان و  احمدزاده (از پیانیست های مطرح کشور) آموخت و در رشته پیانو کلاسیک در بالاترین سطح پیش رفت.

وی در سال ۱۳۷۵ در رشته مددکاری اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر اصفهان مشغول به تحصیل شد. پس از فارغ التحصیلی در قالب امریه سربازی در رسته شغلی مددکاری اجتماعی مسئول بند اطفال زندان بندرانزلی شد و طی دو سال فعالیت در این عرصه تجربیات مهمی آموخت به طوریکه وی در گفتگوهای متعددی از این دو سال خدمت در زندان، به عنوان نقطه عطفی در زندگی اش یاد کرده است.

وی بلافاصله بعد از اتمام خدمت سربازی به کشور ارمنستان سفر کرد و در رشته موسیقی کلاسیک (ساز پیانو) مشغول به تحصیل شد و با توجه به تسلط بالا به زبان انگلیسی، همزمان با تحصیل در رشته موسیقی در کنسرواتوار کمیتاس ارمنستان (که در آن مقطع زمانی جزء ده کنسواتوار برتر جهانی محسوب می گشت) در رشته روانشناسی بالینی در یکی از دانشکده های خارجی فعال در کشور ارمنستان، تحصیلات تکمیلی خود را در این حوزه آغاز نمود.

جواد طلسچی یکتا از همان مقطع زمانی (سال ۱۳۸۳) به روانشناسی مثبت و کارگاه های تخصصی فوق برنامه دانشکده روانشناسی علاقه فراوانی نشان داد و طرح های مختلفی در زمینه تاب آوری روانشناختی (از همان مقطع زمانی) توسط ایشان در آن مرکز علمی تحقیقاتی ارائه شده است.

وی پس از اتمام تحصیلات تکمیلی در کشور ارمنستان به ایران بازگشت و با اخذ مجوز رسمی از سازمان بهزیستی استان گیلان در حیطه کلینیک های مددکاری اجتماعی، در فیلدهای متنوع تخصصی همچون توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، ارائه خدمات تخصصی مددکاری و مشاوره به فرزندان امدادبگیر بهزیستی، اجرای طرح های متنوع در زمینه آسیبهای اجتماعی و تدریس در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی و روانشناسی برای جامعه هدف سازمانهای حمایتی فعالیت نمود.

مؤسس اولین رسانه تاب آوری اجتماعی جواد طلسچی
مؤسس اولین رسانه تاب آوری اجتماعی جواد طلسچی

از سال ۱۳۹۰ به موازات همه فعالیتهای ایشان در دنیای واقعی، بنابه اظهارات خود ایشان در مصاحبه های خبری ضمن نیازسنجی در حیطه خلاءهای رسانه ایِ مددکاری اجتماعی ایران، وبلاگ های متعددی در این حوزه تأسیس و با دانشگاهها و سازمانهای غیردولتی فعال در عرصه مددکاری اجتماعی ارتباط برقرار نمود.

در سال ۱۳۹۲ با تأسیس رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان مسیر جدیدی در زندگی وی آغاز گردید به طوریکه از همان زمان تا کنون این مسیر ادامه دار می باشد. بر اساس علاقه ذاتی وی به کار رسانه و با آموخته های بسیار از دوره های مختلف تخصصی رسانه ای همچون اتودهای کُنشگری اجتماعی و  دیده بانی اجتماعی که در خارج از کشور سپری نموده است با تمام توان و بعضاً به صورت شبانه روزی به فعالیت در حوزه رسانه های مددکاری اجتماعی ایران پردخت و در این مسیر موفقیتهای بسیار کسب نمود، به طوریکه وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان بعد از دو سال فعالیت، به عنوان یکی از سه رسانه برتر ایران در حوزه مددکاری اجتماعی ایران شناخته شد.

در سال ۱۳۹۲ ایشان پس از حضور در یک کارگاه آموزشی با موضوع تاب آوری که در شهر رشت برگزار شد، به این حوزه کاری علاقمند شده و یکی از بخش های اصلی فعالیت رسانه ای خود را از همان اوان فعالیت رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان به این فیلد تخصصی اختصاص داد.

در سال ۱۳۹۳ وبگاه اختصاصی تاب آوری را به عنوان یکی از بخش های اساسی پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران (که بخش خبری وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان را شامل می شده است) ایجاد نمود.

برنامه های متنوع آموزشی پژوهشی مطالعاتی و تحقیقاتی، عمده محورهای اساسیِ این وبگاه و باشگاه تاب آوری ایران بوده اند که به عنوان یک وبگاه موازی در پایگاه خبری اختصاصی مددکارنیوز (که در آن مقطع زمانی مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران نام داشت) در دستور کار رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان قرار گرفت.

وی از سال ۱۳۹۹ پس از اخذ مدرک دکتری در رشته مدیریت کوچینگ به شکل حرفه ای وارد عرصه تدریس در فیلدهای تاب آوری و مددکاری اجتماعی شد. بطوریکه از آن زمان تا سال ۱۴۰۲  در کارگاهها و برنامه های آموزشی دانشگاههای متعددی از جمله خوارزمی، علامه طباطبایی، علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه گیلان تدریس نمود.

در سال ۱۴۰۲ پس از سالها فعالیت رسانه ای، موفق به تأسیس پایگاه خبری اختصاصی مددکارنیوز گشت که با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دفتر مرکزی در شهرستان بندرانزلی و گردش کار ملی، فعالیت های رسانه ای خود را در یک چارچوب رسمی تر و به عنوان اولین پایگاه خبری رسمی مددکاری اجتماعی در کشور دنبال نمود.

پس از آن و با گذشت بیش از یک دهه  فعالیت رسانه ای در مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان و همچنین برخورداری از تجارب ارزنده ناشی از اجرای چندین کارزار رسانه ای و پوشش های خبری رسانه ای همایشات و کنفرانس های داخلی و خارجی، تصمیم به تأسیس اولین خبرگزاری تاب آوری ایران گرفت و با تیم تخصصی رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان در میان نهاد.

طراحی یک پلن تخصصی رسانه ای با برخورداری از امکانات لازم و کافی برای ایجاد یک خبرگزاری قدرتمند (در حد و اندازه خبرگزاری های مطرح ایران) به همت ایشان انجام و پس از تأیید مشاورین رسانه ای وی به مرحله اجرایی شدن در آمد.

در سال ۱۴۰۲ پس از سپری نمودنِ بیش از یک دهه کار رسانه ای، خبر تأسیس اولین رسانه تاب آوری اجتماعی ایران که به اختصار رسانه تاب آوری ایران نام نهاده شد از سوی ایشان در رسانه ها و پایگاههای مختلف شبکه های اجتماعی اعلام گردید.

با اجرای برنامه های طراحی شده در این وبسایت و طی شدنِ مسیر از پیش تعیین شده امورات این رسانه، دستور کار نهایی مربوطه که ایجاد خبرگزاری تاب آوری ایران بود در فرایند امور اجراییِ رسانه تاب آوری ایران قرار گرفت که در نهایت در تابستان سال ۱۴۰۳ اولین خبرگزاری تاب آوری ایران به همت دکتر جواد طلسچی یکتا رونمایی شد.

مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان دکتر جواد طلسچی یکتا
مدیر و موسس خانه تاب آوری ایرانیان دکتر جواد طلسچی یکتا

در پایان لازم به ذکر است به عنوان مهمترین خروجی از مجموعه فعالیت های تخصصی ایشان، چه در حیطه امور رسانه ای و چه کلیه موارد مطالعاتی و تحقیقاتی و تجارب کار عملی مددکاری اجتماعی تا به امروز بیش از  ۱۵ کتاب (چه به صورت فردی و چه مشارکتی) در حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی و تاب آوری موجود می باشد که همگی آنها در کتابخانه ملی ایران ثبت گردیده اند.

مجموعه کتاب های سه مورد کارزارهای رسانه ای مددکاران جتماعی و تحرکاتی همچون فوریتهای اجتماعی در بلایا و نیز باشگاه تاب آوری و تاب آوری در دنیای امروز، نمونه هایی از کتابهای ایشان می باشد.

در حال حاضر تعداد ۳ رسانه قدرتمند کشور با نام های ۱- رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان به نشانی iraniansocialworkers.ir  و ۲- پایگاه خبری مددکارنیوز به نشانی madadkarnews.ir و همچنین ۳- خبرگزاری تاب آوری ایران اولین رسانه تاب آوری اجتماعی کشور به نشانی talisweb.ir تحت مدیریت مستقیم ایشان اداره می شوند.

معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا

در ادامه به معرفی کتابهای مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا مبتنی بر کتابهای سال رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان خواهیم پرداخت. امید است مورد استفاده مخاطبین این رسانه واقع گردد.

کتاب کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵

در اولین مورد کتاب کارزار رسانه مددکاران اجتماعی ایران به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی سال ۲۰۱۵ معرفی می شود. این کتاب با مناسبت فرارسیدن ماه جهانی مددکاری اجتماعی سال ۲۰۱۵ و با محوریت شعارهای فدراسیون جهانی مددکران اجتماعی مندرج در پوستر روز جهانی مددکاری اجتماعی می باشد.

معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا
معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا

کتاب کارزار رسانه ای مددکاران: کتاب مجموعه مقالات و یادداشتهای مددکاران اجتماعی ایران به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵ که در قالب یک فرایند رسانه ای تحت عنوان کارزار صورت پذیرفت منتشر شد.

کارزار رسانه ای مذکور با مشارکت حداکثری مددکاران اجتماعی فعال در سراسر کشور و همراهی بیش از ۱۰ ها وبسایت و پایگاههای مجازی معتبر و فعال در حوزه مددکاری اجتماعی ایران، از مورخ ۱۸ بهمن ماه سال ۹۳ آغاز شد و تا روز ۲۶ اسفندماه سال گذشته مصادف با روز جهانی مددکاری اجتماعی ادامه داشت.

جهت دانلود کتاب الکترونیکی کارزار رسانه ای اینجا کلیک کنید.

کتاب سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران که با موضوعیت ضرورت حمایت اجتماعی از معتادین بهبودیافته

در دومین مورد از کتابهای مدیر و موسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا به کتاب سومین کارزار رسانه مددکاران اجتماعی ایران با موضوعیت ضورت حمایت اجتماعی از معتادین بهبودیافته خواهیم پرداخت.

معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا
معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا

کتاب الکترونیکی سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران که با موضوعیت ضرورت حمایت اجتماعی از معتادین بهبودیافته (تابستان و پاییز ۹۴) اجرا گردید، جهت سهولت دسترسی هر چه بیشتر و راحتتر به این کتاب منتشر می گردد.

قابل به ذکر است کل کتاب سومین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران (عیناً کتاب اصلی) که به دو زبان فارسی و انگلیسی می باشد در این فایل موجود است.

جهت دریافت کتاب الکترونیکی سومین کارزار رسانه ای اینجا کلیک کنید.

سومین کتاب مدیر و موسس خانه تاب آوری؛ کتاب پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

در سومین مورد از معرفی کتابهای مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا مبتنی بر کتابهای سال رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان به معرفی کتاب پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران می پردازیم. این کتاب مجموعه ای با ارزش از تحرکات رسانه مددکاران اجتماعی ایران با موضوعات متنوع روز اجتماعی می باشد که در قالب کتاب سال پایگاه اینترنتی مددکاری اجتماعی ایرانیان چاپ و منتشر گردیده است.

معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا
معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا

در طی مدت زمان یکساله ۱۳۹۵ مسائل عمده‌ای در کشور و در حوزه‌ی اجتماعی به وقوع پیوست که چنانچه برنامه های موثری به منظور پیشگیری در سطوح مختلف اجرا نگردد، می‌تواند بسترساز آسیب‌ها و حوادث دیگری باشد که کنترل آن دشوار و نیازمند زمان و هزینه‌های زیادی خواهد بود. به عنوان مثال در حوزه‌های کودکان، خانواده و زنان شاهد اتفاقات ناگواری بودیم که وجدان جمعی را خدشه‌دار نمود.

به صورتی که واکنش‌های متعددی را در شبکه های اجتماعی و در سطح ملی ایجاد کرد و در این کتاب به انعکاس بخشی از این موضوعات پرداخته‌ایم. از طرف دیگر اقداماتی در خصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی شکل گرفته است که ناشی از ایجاد حساسیت در بین مقامات و مسئولین بوده که امید است منجر به اتخاذ تدابیر عملی در حوزه ی پیشگیری، درمان و توانمندسازی آسیب دیدگان اجتماعی باشیم.

با توجه به این امر و تاکیداتی که در برنامه‌ی ششم توسعه بر کاهش آسیب‌های اجتماعی شده است، می‌تواند نوید دهنده‌ی روزهای بهترین در ارائه‌ی خدمات رسانی به اقشار آسیب‌پذیر، در معرض آسیب و تدوین برنامه‌های جامع باشد.

در همین راستا و با توجه به تغییر و تحولات یک سال اخیر، اساتید، کارشناسان و صاحب نظران رشته‌ی مددکاری اجتماعی به عنوان پیشگامان مقابله با آسیب‌های اجتماعی، اقدام به انتشار مقالات و یادداشت‌هایی در پایگاه اطلاع‌رسانی مددکاران اجتماعی نمودند.

اهمیت این یادداشت و مقالات از بُعد کاربردی آن بوده است که متناسب با شرایط جامعه و تحلیل عینی و واقعی آسیب های اجتماعی و ارایه‌ی راهکارهای عملیاتی می‌باشد. لذا کتاب حاضر در ۵ حوزه به شرح ذیل دسته بندی گردید:

در فصل اول به ارایه‌ی یادداشت و مقالات مددکاران اجتماعی در خصوص توانمندسازی زنان سرپرست خانواده پرداخته شده است. فصل دوم به مجموعه یادداشت‌ها و مقالات مددکاران اجتماعی اختصاص یافته که به مناسبت ماه و روز جهانی مددکاری اجتماعی منتشر گردیده است.

در فصل سوم به موضوع مطالبه‌گری اجتماعی و در فصل چهارم نیز به موضوع نظام مددکاری اجتماعی ایران و ضرورت‌های ایجاد آن پرداخته شده است. در نهایت فصل پنجم کتاب نیز به منتخبی از یادداشت‌ها و مقالات مددکاران اجتماعی در موضوعات مختلف اجتماعی اختصاص یافته است.

امید است که مجموعه‌ی حاضر گامی عملی در ارتقای آگاهی و ارایه‌ی مطالب و برنامه‌های کاربردی به منظور ارتقاء سلامت اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه باشد.

پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران بعنوان یکی از زیر شاخه های وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان، اولین و تنها پایگاه تخصصی اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران است که آثار و محتویات آن به صورت سالیانه و در قالب کتاب به صورت جامع منتشر می‌شود.

این کتاب برای دست اندرکاران حوزه‌های مختلف اجتماعی اعم از برنامه‌ریزان وسیاست‌گذاران اجتماعی مددکاران اجتماعی، روانشناسان، جامعه شناسان و سایر متخصصین موثر خواهد بود.

جهت دانلود کتاب الکترونیکی مجموعه یادداشتها و مقالات پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران اینجا کلیک کنید.

چهارمین کتاب مدیر و موسس خانه تاب آوری؛ کتاب فوریتهای احتماعی در بلایای طبیعی

درچهارمین مورد از معرفی کتابهای مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا مبتنی بر کتابهای سال رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان به معرفی کتاب فوریتهای اجتماعی در بلایای طبیعی می پردازیم.

معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا
معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا

چهارمین کتاب وبسایت مددکاری: طی چند سال اخیر کشور ما با چالش های طبیعی و زیست محیطی متعددی مواجه شده که به بروز مسائل اجتماعی مختلف منجر گردید. در همین راستا فوریت های اجتماعی نقش به سزایی در پیشگیری، کاهش خسارت ها و انجام مداخلات مناسب به منظور درمان و بازتوانی آسیب دیدگان ناشی از آن دارد.


رسانه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان با همکاری گروهی از مددکاران اجتماعی و فعالان اجتماعی اقدام به تدوین و انتشار کتابی با عنوان نقش فوریت های اجتماعی در بلایا توسط انتشارات سخنوران در ۱۰۳ صفحه و در قالب ۱۸ یادداشت متنوع در رابطه با چرایی و چگونگی وقوع بلایای طبیعی، گروههای هدف، چالش ها و پیامدهای بلایای طبیعی، مدیریت بحران و شیوه های توانبخشی آسیب دیدگان اجتماعی نموده است.

کتاب یاد شده حاوی مطالب ارزشمندی برای مدیران، برنامه ریزان اجتماعی و کارشناسان اجتماعی می باشد. لازم به ذکر است که کتاب فوق چهارمین سری از مجموعه کتاب های این رسانه تخصصی است.

جهت دریافت کتاب الکترونیکی فوریتهای اجتماعی در بلایا اینجا کلیک کنید.

پنجمین کتاب مدیر و موسس خانه تاب آوری باشگاه تاب آوری بوده است

پنجمین کتاب سال رسانهء مددکاری اجتماعی ایرانیان؛ تاب آوری در ابعاد مختلف می باشد که تحت عنوان «باشگاه تاب آوری» منتشر شد

معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا
معرفی کتاب های مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا

پنجمین کتاب سال مددکاری اجتماعی: بر اساس دستور کار وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان مبنی بر گردآوری مطالب اختصاصیِ این پایگاه اینترنتی در قالب مجموعه یادداشتها و مقالات بعنوان کتاب سال، با مدنظر قراردادن میانگینِ قابل توجه عملکرد این رسانه در تولید محتوای تاب آوری و همچنین بر اساس هم اندیشی خردادماه تیم تخصصی رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان، کتاب سال ۱۴۰۰ پایگاه ایرانیان تحت عنوان «باشگاه تاب آوری» مصوب گردید که مجموعاً شامل مطالب انتشاریافته در خبرگزاری های سلامت نیوز و مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران از بهمن ماه سال ۹۹ تا تیرماه سال ۱۴۰۱ می باشد.

شایان ذکر است گردآورندگان این کتاب، جواد طلسچی یکتا و هما صدری می باشند و کتاب مذکور توسط انتشارات سخنوران در ۱۴۸ صفحه منتشر گردیده است که فایل الکترونیکی کتاب باشگاه تاب آوری را از اینجا دریافت نمایید.

ششمین کتاب سال رسانه ایرانیان، مجموعه یادداشتها و مقالات مدیر و موسس خانه تاب آوری تحت عنوان «تاب آوری در دنیای امروز» می باشد

درششمین مورد از معرفی کتابهای مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا مبتنی بر کتابهای سال رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان به معرفی کتاب مجموعه یادداشت‌ها و مقالات مدیر و مؤسس خانه‌ تاب‌‌آوری‌ ایرانیان تحت عنوان کتاب تاب‌آوری در دنیای امروز می پردازیم.

معرفی کتابهای مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا
معرفی کتابهای مدیر و مؤسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا

کتاب تاب آوری در دنیای امروز منتشر شد

قابل به ذکر است این کتاب شامل تعداد ۵۵ مورد از یادداشت‌ها و مقالات دکتر جواد طلسچی یکتا «مدیر و مؤسس خانه تاب آوری ایرانیان» می باشد که در بازه زمانی مرداد ۱۴۰۱ الی شهریور ۱۴۰۲ در رسانه‌های مختلف اعم از مجله اینترنتی مددکاری‌اجتماعی ایران، پایگاه خبری سلامت‌نیوز، «پایگاه خبری تحلیلی تیتر یک» و نیز پایگاه اطلاع رسانی مددکاران‌اجتماعی ایران انتشاریافته‌اند.

مؤلف کتاب تاب آوری در دنیای امروز دکتر جواد طلسچی یکتا و ویراستار آن خانم پروانه خفتان می باشند. این کتاب با تعداد صفحات ۱۸۲ صفحه توسط انتشارات سخنوران چاپ و و روانه بازار کتاب شده است.

کتاب تاب آوری در دنیای امروز، ششمین کتاب سالِ مجموعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان می باشد.

جهت دریافت کتاب الکترونیکی تاب آوری در دنیای امروز اینجا کلیک کنید.

در بخش بعدی از معرفی کتابهای مدیر و موسس خانه تاب آوری دکتر جواد طلسچی یکتا به معرفی دسته دیگری از کتاب ایشان خواهیم پرداخت که خارج از جغرافیای رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان تهیه تدوین گشته اند.

دکمه بازگشت به بالا