مسعودی فرید مطرح کرد: ۹۰ درصد کودکان کار، افغانستانی هستند | سازمان بهزیستی و بسیاری سازمان های مردم نهاد به کودکان اتباع خارجی خدمات رسانی می کنند

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: ۱۱۰ کودک افغانستانی در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ حبیب الله مسعودی فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی اظهار کرد: سال گذشته در تهران ۲هزار و ۵۰۰ نفر به عنوان کودک کار در سازمان بهزیستی پذیرش شدند که از این تعداد ۷۰ درصداتباع خارجی هستند.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی و بسیاری سازمان های مردم نهاد به کودکان اتباع خارجی خدمات رسانی می کنند، افزود: ۷۰ درصد کودکان خیابانی در تهران غیر ایرانی هستند که از این تعداد ۹۰ درصد کودکان، افغانستانی اند.

مسعودی فرید عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱۰ کودک افغانستانی در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی نگه داری می شوند و ما برای ارائه خدمات بهتر به این افراد نیاز به حمایت کنوانسیون حقوق کودکان داریم. در این راستا همکاری بیشتر با اداره اتباع و سفارت خانه های این کشورهای خارجی لازم است. همچنین نهادهای بین المللی مانند یونیسف باید اعتباراتی را در اختیار ما قرار دهند تا بتوانیم خدمات بهتری به این کودکان ارائه دهیم.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی ادامه داد: این کودکان در صورتی که بی سرپرست باشند، سازمان بهزیستی با انجام پیگیری های لازم با سفارت مربوطه، به آنها کمک می کند.

منبع: ایسکانیوز

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا