گزارش کوتاه از جزییات قربانی جدید کودک آزاری در مشهد | پسر بچه ۶ ساله مشهدی بدلیل کودک آزاری در کُماست

کودک آزاریبه‌دنبال کمای پسربچه شش ساله مشهدی که قربانی کودک‌آزاری شده است قاضی جنایی مشهد مادر و ناپدری او را بازداشت کرد.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران به نقل از همشهری آنلاین، یکشنبه شب گذشته زن و مرد جوانی پیکر نیمه‌جان پسربچه‌ای شش ساله را به بیمارستانی در مشهد منتقل کردند و مدعی شدند که او به‌دلیل سرماخوردگی بدحال شده است. پزشکان اما در همان معاینات اولیه با حقیقت وحشتناکی روبه‌رو شدند. روی بدن محمدامین آثار کبودی به چشم می‌خورد و بررسی‌های تخصصی از این حکایت داشت که او دچار خونریزی مغزی شده است.

در ادامه، ماجرا به اورژانس اجتماعی و قاضی احمدی‌نژاد، بازپرس ویژه قتل مشهد گزارش شد. تیم تحقیق راهی بیمارستان شدند اما به گفته پزشکان محمدامین شش ساله به‌دلیل شدت آسیبی که دیده بود، به کما رفته بود. بررسی‌های اولیه بازپرس جنایی شکی باقی نگذاشت که پسربچه قربانی کودک‌آزاری شده است.

محمدامین به‌دلیل سوءتغذیه بسیار لاغر شده بود و یک کبودی بزرگ در پهلوی او و آثار کبودی کوچک و همچنین سوختگی‌های قدیمی روی پاها و بدنش به چشم می‌خورد. در چنین شرایطی قاضی جنایی دستور بازداشت مادر و ناپدری او را صادر کرد. زن جوان در تحقیقات گفت: یک سال پیش به‌دلیل اعتیاد شدید شوهرم از او جدا شدم و وی حالا کارتن‌خواب است.

پس از آن با همسر دومم ازدواج کردم. او هم از ازدواج قبلی خود یک دختر داشت که وی را نزد مادرش گذاشته بود. در این مدت زندگی آرامی داشتیم تا اینکه شوهرم بیکار شد و پس از آن بیشتر اوقات در خانه بود. من اما با ماشین مسافرکشی کرده و خرج زندگی‌مان را تأمین می‌کردم. من تصور می‌کردم که رابطه شوهرم با پسرم خوب است. حتی چندبار از زبان شوهرم شنیدم که می‌گفت محمدامین را دوست دارد. وقتی از محمدامین هم می‌پرسیدم، می‌گفت که مشکلی با ناپدری‌اش ندارد.

زن جوان در ادامه و درباره حادثه گفت: محمدامین سرما خورده بود؛ بنابراین او را نزد پزشک بردیم و پزشک آمپول تجویز کرد. وقتی تزریق آمپول تمام شد، پسرم را به خانه بردیم اما پس از آن حالش بد شد و زمانی که او را به بیمارستان منتقل کردیم، گفتند که دچار خونریزی مغزی شده است.

در این هنگام قاضی از او پرسید:‌ چطور تا حالا متوجه آثار کبودی و سوختگی روی بدن پسرت نشده بودی؟ که زن جوان پاسخی برای گفتن نداشت. از سوی دیگر شوهر او نیز مدعی شد: محمدامین بیش‌فعال بود. گاهی اوقات با فندک بازی می‌کرد و همین باعث شده بود که خودش را بسوزاند! چند روز پیش هم‌زمانی که داخل خانه سرگرم بازی بود افتاد و سرش به زمین خورد. همه کبودی‌ها و سوختگی‌های روی بدنش به‌خاطر کارهای خودش است و من با او مشکلی نداشتم.

اظهارات مادر و ناپدری پسربچه عجیب به‌نظر می‌رسید و به همین دلیل قاضی احمدی‌نژاد برای هردوی آنها قرار بازداشت صادر کرد و متهمان برای تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره آگاهی قرار گرفتند. از سوی دیگر پزشکان اعلام کردند که سطح هوشیاری محمدامین بسیار پایین و وی احتمالا دچار مرگ مغزی شده است. هم‌اکنون پسربچه شش ساله در بیمارستان بستری است و تحقیقات تکمیلی برای رازگشایی از این حادثه ادامه دارد.

در جست‌‌وجوی خانواده

درحالی‌که تحقیقات در رابطه با پرونده محمدامین در مشهد ادامه دارد، در اصفهان نیز مأموران به‌دنبال پدر و مادری هستند که پس از انتقال نوزاد چهارماهه‌ خود به بیمارستان، متواری شده‌اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که این نوزاد چهارماهه ضربه مغزی شده است و پزشکان تلاش می‌کنند تا او را از مرگ نجات دهند. مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: پس از بهبودی کامل نوزاد، وی به یکی از شیرخوارگاه‌های اصفهان منتقل خواهد شد و جست‌وجو برای شناسایی پدر و مادر او ادامه دارد.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا