جلسه پویش صورتی، همزمان با هفته مبارزه با سرطان در لاهیجان برگزار شد

 جلسه پویش صورتی، همزمان با هفته مبارزه با سرطان در لاهیجان برگزار شدجلسه پویش صورتی؛ همزمان با هفته مبارزه با سرطان در لاهیجان برگزار شد

فرآیند گرد آوری، تهیه و تدوین و انتشار کتاب صورتی (تجربیات زیسته زنان مبتلا به سرطان پستان) همزمان با هفته ملی پویش مبارزه با سرطان توسط گروه خودیار پویش صورتی لاهیجان بصورت رسمی اعلام شد.

در شهرستان لاهیجان و در محل سالن اجتماعات بهزیستی با حضور بیماران و بهبودیافتگان سرطان پستان و مقارن با ایام  هفته پویش ملی مبارزه با سرطان و با شعار (من از سرطان قوی ترم) جلسه ای تشکیل شد.

صاحبان تجربه زیسته، مسئولین محلی، پزشکان، روانپزشکان و فعالان رسانه ای، کنشگران عرصه سلامت و بزرگان اهل قلم از شهرستان لاهیجان در این نشست حضور داشتند.

 جلسه پویش صورتی، همزمان با هفته مبارزه با سرطان در لاهیجان برگزار شددر ابتدای این نشست سرکار خانم قادر ریاست محترم بهزیستی شهرستان لاهیجان پس از نام و یاد خداوند منان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان بر اهمیت اقدام جمعی در حوزه سلامت تأکید و نقش کلیدی بانوان را در ساختار خانوادگی و اجتماعی مورد اشاره قرار دادند.

در ادامه دکتر محمدرضا مقدسی (مدیر و موسس خانه تاب آوری) بر اهمیت نقش نیروهای داوطلب و نقش آفرینی قابل توجه ایشان در حوزه سلامت اجتماعی تأکید و افزود مایه مباهات است که مقارن با روز سازمانهای مردم نهاد و نقش ایشان در پویش ملی مبارزه با سرطان شاهد تکاپو و فعالیت این گروه خود یار برای گردآوری، تدوین و انتشار تجربیات و دل نوشته های بیماران مبتلا به سرطان پستان  تحت عنوان (کتاب صورتی) هستیم. مقدسی در ادامه افزود این برای نخستین بار است که تجربیات زیسته بیماران از طریق کنش و اقدام جمعی گردآوری، تدوین و منتشر میگردد.

 جلسه پویش صورتی، همزمان با هفته مبارزه با سرطان در لاهیجان برگزار شددر ادامه این نشست آقای جواد طلسچی یکتا مدیر مجوعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان که بعنوان حامی رسانه ای به پویش صورتی لاهیجان دعوت و ملحق شده است طی بیاناتی فرآیند پوشش رسانه ای و اهمیت و کارکرد رسانه در حفظ و ارتقای کیفیت زندگی بیماران مورد تأکید قرار داد.

 جلسه پویش صورتی، همزمان با هفته مبارزه با سرطان در لاهیجان برگزار شددر خاتمه این جلسه خانم دکترسید جوادین (نماینده گروه خودیار) ضمن ارائه گزارشی از مجموع اقدامات انجام شده از پویش صورتی لاهیجان و تشکر از مشارکت حضار خاتمه جلسه را اعلام نمودند.

قابل ذکر اینکه مجموعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان، انجمن حمایت ار بیماران مبتلابه سرطان استان کرمانشاه، باشگاه سوارکاری مهتاب، موسسه پرتو آرامش، خانه تاب آوری و مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران، پروژه (کتاب صورتی) را حمایت می کنند.

 جلسه پویش صورتی، همزمان با هفته مبارزه با سرطان در لاهیجان برگزار شد

انتشارات پروچستا دبیرخانه و ناشر کتاب صورتی خواهد بود و علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر و ارسال تجربیات زیسته خود از مواجهه با سرطان پستان میتوانند با تلفن ۰۹۳۶۹۵۵۶۶۴۶ تماس بگیرند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا