گزارش موسسه ندای آرامش جوان از حضور در سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اهواز

گزارش موسسه ندای آرامش جوان از حضور در سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان اهوازموسسه ندای آرامش جوان با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی در حاشیه سی و دومین جشنواره فیلم کودک و نوجوان که از ۳۰ مرداد تا ۴ شهریور در سینما هلال اهواز برگزارگردید اقدام به برپایی غرفه نمود.

به گزارش خبرنگار استانی مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران از اهواز؛ در این غرفه اعضاء موسسه با هدف توجه به سلامت روانی و اجتماعی کودکان ضمن برگزاری کارگاه آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان با خانواده ها ارتباط برقرار نموده و با آن ها به گفتگو پرداختند‌.
قابل به ذکر است از آنجا که توجه به وضعیت سلامت روان کودکان و نوجوانان و رسیدگی به نیازهای رشدی آن ها می تواند ضامن توسعه اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی و سلامت اجتماعی آنان گردد لذا آگاه سازی خانواده هائیکه فرزندانی در سنین کودکی و نوجوانی دارند ضروری به نظر می رسد.

شایان ذکر است در شرایط فعلی جامعه به لحاظ گسترش فضای مجازی و دسترسی کودکان و نوجوانان به آن و ایجاد اختلاف فرهنگی عمیق میان والدین و فرزندان توجه هرچه بیشتر به آموزش تکنیک های ارتباط موثر میان اعضاء خانواده و فرزندپروری صحیح را می طلبد. البته پوشیده نیست که جامعه ای که دارای خانواده های آگاه تر ی باشد باسرعت بیشتری نیز بع توسعه اجتماعی دست یافته ومیزان آسیب های اجتماعی کم تری رانیز تجربه می کند.

بنابراین این گزارش موسسه ندای آرامش جوان دو کارگاه آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان با عنوان “آموزش مهارت تفکر” نیز با هدف آشنایی کودکان با فلسفه اندیشیدن در بخش جنبی جشنواره برگزار نمود که با استقبال مواجه گردید.

گزارش تصویری این خبر در صفحه اینستاگرام مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا