گزارش مراسم گرامیداشت روز ملی مددکار اجتماعی در استان کردستان؛ در طبیعت خضرزنده واقع در کوه آبیدر سنندج

گزارشی از متفاوت ترین همایش روز ملی مددکار اجتماعی کشور؛ استان کردستان:
این مراسم به صورت پیاده روی – کوهپیمایی بوده که در خضرزنده واقع در کوه آبیدر سنندج صورت پذیرفته است. قابل به ذکر است جلسه گفتمان و هم اندیشی در خصوص مددکاری؛ انجمن و فعالیتها و برنامه های اون و ارتقاء کیفیت فعالیتهای آن و همچنین نقش مددکاران اجتماعی و چگونگی تعامل با سایر ارگانها؛ دانشگاه و … مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است.

================

با درود و تبریک خجسته میلاد مولود کعبه حضرت علی (ع) و گرامیداشت مقام مددکاری اجتماعی؛ زیباترین تهنیت ها با کاروانی از عشق، اخلاص و امید نثار شما رابطان مهر و زندگی، شما که قاموستان مزین به نام مددکار اجتماعی است.

بر آن شدیم حیات بهار را به میلاد زیبای مولای مظلومان پیوند داده و در سایه ی رحمت باری تعالی نقشی بر یادمان نامی زنیم که در تقویم ما مهجور مانده. سالنامه ها را که می نگریم مناسبت هایی بر مبنای تکریم و تقدیرهای قابل ستایش رویت می کنیم که در زندگی هایمان، نقشی ماندگار دارند اما با تأسف نامی از هنر ازلی انسانهای یاریگر نمی بینیم، هنری به ترجمان مددکاری اجتماعی! از اینرو همّت بر آن گماردیم تا خود نقشی سبز و ماندگار از خود بر جای گذاریم. بر زمین سخاوتمند و پاک دیارمان جلوس کرده و سر بر آستان نیلگون افراشته، لوای خوشنامی ایام مختص به خود را به کوهستان پرصلابت آبیدر میهمان نمودیم.

همزمان با برگزاری همایش خودجوش سالیانه ی گرامیداشت روز مددکاری اجتماعی در سراسر کشور، درکردستان؛که در تاریخ جغرافیای خود مردمانی حامی و یاریگر در خود جای داده؛ سرزمین حماسه ها و عشق، که به فرمایش مقام معظم رهبری دیار اصالت و فرهنگ نامیده شد، نیز مراسمی بر مبنای پیاده روی و کوهپیمایی در جهت ارتقاء سلامت روان توسط انجمن مددکاران استان با شرکت اساتید مددکاری، مددکاران اجتماعی شاغل در نهادهای دولتی و خصوصی، دانشجویان و فارغ التحصیلان و اساتید مددکاری اجتماعی برگزار گردید.

این برنامه از دقایق آغازین صبح آدینه، به صورت کوهپیمایی به سمت خضر زنده، میعادگاه یاران خضر نبی؛ مشرف بر بلندای کوه آبیدر شروع شد. در این مراسم که با انجام حرکات ورزشی و بازی تیمی همراه بود،هم اندیشی در خصوص جایگاه مددکاری اجتماعی، نقش مددکاران در جامعه، اقدامات انجام شده ی انجمن مددکاران استان، فعالیتهای در دست اجرا، بحث و گفت و گو در زمینه ی نقاط قوت و ضعف و تبادل نظر در راستای ارتقاء کیفی و نحوه ی چگونگی تعاملات بهینه، علمی و تخصصی، و سازنده با ارگانها و نهادهای مرتبط و …در سال جاری  مورد بررسی و تأمل قرار گرفت.

منبع: روابط عمومی انجمن مددکاران اجتماعی شعبه کردستان

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا