گزارش سلسله نشست های تخصصی مبارزه با سرطان پستان در همدان

به گزارش گروه استانهای مجله  اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران از همدان؛ دو نوبت از سه جلسه پیش بینی شده  از سلسله نشست های  تخصصیِ گروه داوطلب مبارزه با سونامی سرطان پستان به رهبری دکتر افسانه اقبال نیا، امروز و در دو نوبت صبح و عصر در تالار اجتماعات  عین القضاه همدانی برگزار شد.

در این جلسات خانم دکتر افسانه اقبال نیا (مسئول کشوری جمعیت داوطلب مبارزه با سونامی سرطان پستان) بر اهمیت سبک زندگی و آگاه سازی بانوان و خانواده ها در خود مراقبتی سخنانی ایراد و بر اهمیت سلامت زن در خانه و خانواده تأکید کردند. سپس گروهی از بانوان بهبودیافته از بیماری سرطان پستان از تجربیات  خود در قبل، حین و بعد از بیماری سخن گفتند.

این نشست تخصصی با سخنرانی دکتر محمدرضا مقدسی (مدیر و موسس خانه تاب آوری) با محوریت نقش و کارکرد تاب آوری در مواجهه با بیماریهای سخت درمان به ویژه (سرطان پستان) و ابعاد ویژه آن چون مراقبت از خویشتن، خوش و بینی و امید، حمایت اجتماعی و خود کارآمدی  ادامه و در خاتمه نیز  خدمات تیم پزشکان و پیراپزشکان شامل آموزش های خود آزمایی و غربالگری ارائه گردید.

فردا آخرین و سومین نشست تخصصی گروه داوطلب مبارزه با سونامی سرطان پستان نیز در همدان برگزار و گزارش تفصیلی آن از همین رسانه (مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران)  به اطلاع خواهد رسید.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا