گزارش دریافتی از کلینیک مددکاری اجتماعی همراز | از اجرای طرح کافه سلامت تا آغاز طرح آموزشی گفتمان اجتماعی در تمامی مدارس کرمانشاه

ماندانا جواهریدر راستای ارایه خدمات تخصصی و حرفه ای مددکاری اجتماعی در آگاهسازی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ماندانا جواهری مدیر کلینیک مددکاری اجتماعی همراز، طرحی را با عنوان گفتمان اجتماعی (کافه سلامت) به مدیر کل امور اجتماعی استانداری تقدیم نمود که مورد تایید و اجراء واقع گردید. به همین مناسبت در مورخ ۹۵/۸/۹ روز یکشنبه با حمایت مدیرکل امور اجتماعی و مدیر کل دفتر زنان وخانواده استانداری و مسیولین فرمانداری ضمن بازدید از کلینیک مددکاری همراز، بازدیدی از کلانتری های حاشیه شهر انجام گرفت که به شناسایی شایع ترین نوع آسیب در محلات کمک کند و در این راستا، برنامه های آموزشی تهیه و ارایه گردد. بازدید از کلانتری های دولت آباد، جعفر اباد، آریا شهر به اهمیت نقش مددکاران اجتماعی در دایره مددکاری و مشاوره در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و مداخلات تخصصی اشاره رفت که نتایج حاصل از این مداخلات و پیگیریهای مددکاری اجتماعی سازش بیش از ۷۵ درصد از پرونده ها را در کلانتری ها بیانگر شد که بسیار موثر و مفید نمایان شد. خانم حق شناس مدیر کل محترم زنان و خانواده استانداری کرمانشاه ضرورت نیاز به همکاری بیشتر مددکاران اجتماعی و مشارکت دیگر دستگاه ها را بیش از هر زمان ارزشمند دانست و از زحمات خانم جواهری تشکر نمودند و فراهم نمودن زمینه همکاری های بیشتر و مشارکت در حوزه بانوان وخانواده را قول دادند و در این خصوص تشکیل کارگروه و اهمیت به آموزش به بانوان و تاب آوری اجتماعی و مهارت های زندگی را مهم و پر اهمیت شمردند.
آقای ساکی کارشناس مسئول امور اجتماعی استانداری در این بازدید از خانم جواهری مددکار اجتماعی به عنوان فعال اجتماعی و تلاشگر در عرصه پیشگیری از آسیب ها یاد نمود و از تخصیص اعتبار خرید مکان از سوی وزارت کشور جهت برقرار نمودن سرای محله (فرهنگسرا) در محلات نیازسنجی شده حاشیه شهر خبر داد. جناب آقای دکتر خانی معاون فرماندار این طرح و اقدام شایسته مدیریت کلینیک مددکاری اجتماعی همراز را ارج نهادند و تلاشگران نیروی انتظامی را تقدیر نمودند و سدی در برقراری امنیت و آرامش نام بردند و حمایت خود و مجموعه فرمانداری را اعلام نمودند.
خانم جواهری از تمامی مسئولین که در اجرا و حمایت از این طرح مساعدت نمودند تشکر نمود و همکاری عزیزان انجمن مددکاری اجتماعی، نیروی انتظامی معاونت اجتماعی و اداره کل اموزش و پرورش را ارزشمند و سرمایه های اجتماعی نام برد و اعلام نمود به زودی طرح آموزشی گفتمان اجتماعی در تمامی مدارس کرمانشاه آغاز می شود.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا