گزارش برنامه خشت اول با موضوع نقش آموزش کارآمد در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی

گزارش برنامه خشت اول: گزارش اختصاصی پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه گیلان در خصوص برنامه وبیناری خشت اول با محوریت موضوعی (نقش آموزش کارآمد در کاهش آسیبهای اجتماعی)

گزارش برنامه خشت اول

برنامه خشت اول با محوریت (نقش آموزش کارآمد در کاهش آسیبهای اجتماعی) به صورت وبینار در دوشنبه ۴ اسفند۹۹ به مدت ۹۰ دقیقه برگزار شد. در این برنامه آروین خوش پسند (دانشجوی روانشناسی و دبیر کانون آسیبهای اجتماعی دانشگاه گیلان) به عنوان مدیر وبینار و دو تن از مددکاران اجتماعی: دکتر جواد طلسچی یکتا و آقای امین حق ره حضور داشتند. محورهای صحبت های سخنرانی دکتر طلیسچی در راستای:

ـ آموزش کارآمد چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

ـ آموزش کارآمد چه تاثیری در کنترل و کاهش یا پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دارد؟

ـ در حوزه آموزش مهارتهای ضروری اجتماعی چه باید کرد؟

ـ آموزش مهارتهای ضروری زندگی و اجتماعی چه تاثیری بر کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی دارد؟

ـ نقش آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی چگونه است؟

و نقش آموزش های همگانی و اضلاع آن، آموزش کارآمد و ویژگی های آن، تاثیرات آموزش کارآمد بر کنترل و کاهش یا پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، تاثیرات آموزش فراگیر مهارتهای ضروری زندگی و اجتماعی بر کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی، نقش آموزش و پرورش در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی  بود.

در ادامه برنامه آقای امین حق ره به بیان و شرح نقش آموزش کارآمد در کاهش آسیبهای اجتماعی،هدف آموزش کارآمد  و مدیریت یا کنترل افکار و رفتار واحدهای اجتماعی برای نیل به زندگیِ با کیفیت، با ابزار خرد و نظم پرداختند.

 

منبع خبر:  پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه گیلان

https://farhangi.guilan.ac.ir/article/2961480

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا