گزارش افتتاح کلینیک حقوقی زنان وخانواده کرسی صلح و دموکراسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی در کلینیک مددکاری اجتماعی همراز کرمانشاه

آیین افتتاحیه کلینیک حقوقی زنان وخانواده کرسی صلح ودموکراسی حقوق بشر یونسکو، دانشگاه شهید بهشتی با همکاری دانشگاه آزاد کرمانشاه در کلینیک‌ مددکاری اجتماعی همراز به مدیریت ماندانا جواهری برگزار گردید.

این مراسم در تالار بهمن دانشگاه آزاد اسلامی باغ نی با حضور دکتر میر محمد صادقی، دکتر نوروزی، خانم دکتر مهرشاد شبابی و دکتر عباسی (معاون وزیر دادگستری)، دکترسعیده فهیم (مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری کرمانشاه)، مجموعه نمایندگان بانوان ادارات و حضور مددکاران اجتماعی و وکلاء، حاج آقا صلاحی مشاور حوزه روحانیون استاندار، نماینده ادوارگذشته اورامانات ماموستا بهرامی و ماموستا محمدی، پروفسور الماسی برگزار گردید.

آغاز این مراسم با تلاوت قرآن کریم و نیز سرود جمهوری اسلامی همراه بوده است. دکتر میرمحمد صادقی از اساتید کشوری صاحب کرسی صلح و دموکراسی حقوق بشر و هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی توضیحاتی را در باب حقوق بشر و دموکراسی ارائه نمودند. در ادامه با پخش سرود ملی مددکاری اجتماعی، دکتر فهیم (مدیر کل زنان وبانوان استانداری کرمانشاه) در سخنرانی خود گریزی بر وضعیت آسیب های اجتماعی استان داشتند و بر ضرورت تأسیس این کلینیک و حمایت از آن تأکید نمودند. شایان ذکر است با پخش کلیپ معرفی خدمات کلینیک های حقوقی زنان و خانواده، دکتر نوروزی و خانم دکترمهرشاد شبابی (مدیران کلینیک های حقوقی و زنان خانواده این کرسی در دانشگاه شهید بهشتی) توضیحات کاملتری را در خصوص ضرورت تأسیس این کلینیک و مشارکت ادارات و جامعه دانشحویان و اساتید و خصوصاً همراهی دانشگاه آزاد و همچنین معیارهای انتخاب مدیر این کلینیک در استان کرمانشاه (خانم جواهری) و مجموعاً حساسیت های انتخاب مدیران کلینیک های حقوقی زنان و خانواده را در سطح کشور مطرح نمودند. در ادامه این مراسم دکتر عباسی (معاون محترم وزیر دادگستری) از پتانسیل های علمی و مشارکتی کلینیک حقوقی زنان و خانواده با همراهی دادگستری در برنامه های آموزشی و حقوق شهروندی نکات مهمی را عنوان نمودند و بر همراهی و همکاری در تعاملی سازنده برای پیشبرد اهداف کلینیک های خانواده تأکید نمودند. در اختتامیه این مراسم خانم ماندانا جواهری ضمن ارائه مختصری از رزومه و فعالیتهای خود و انجمن مددکاران اجتماعی کرمانشاه، از شرکت کنندگان این مراسم تشکر و قدردانی نمودند و حمایت و توجه به جامعه مددکاران اجتماعی در مباحث اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و همچنین آموزش های لازم به آحاد مختلف جامعه هدف را خواستار شدند.

منبع: کلینیک مددکاری اجتماعی همراز

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا