کتاب ره نمای تاب آوری

معرفی کتاب ره نمای تاب آوری به انضمام راهنمای تهیه کتاب به صورت آنلاین

کتاب ره نمای تاب آوری: در این مطلب به معرفی کتاب ره نمای تاب آوری می پردازیم. امید است مورد توجه مخاطبین این رسانه واقع گردد.

کتاب ره نمای تاب آوریکتاب ره نمای تاب آوری

بر اساس مصوبه اخیر تیم تخصصی رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان مبنی بر معرفی کُتب مددکاری اجتماعی و تاب آوری انتشاریافته در سطح کشور، با هدف ارتقاء سطح آگاهی جامعه مددکاری اجتماعی کشور در حوزه کتاب و کتابخوانی، در این بخش به معرفی کتاب ره نمای تاب آوری خواهیم پرداخت. امید است مورد توجه مخاطبین خوب رسانه مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران واقع گردد.

کتاب ره نمای تاب آوری با محوریت موضوعی تاب آوری در چاپ اول در سال ۱۴۰۱ توسط انتشارات ورجاوند منتشر شده است.

قابل به ذکر است نویسندگان کتاب نان هندرسن؛ بانی براد و نانسی شارپ – لایت و مترجمین آن دکتر محمد رضا مقدسی و هما نیابتی می باشند. این کتاب با تعداد صفحات ۱۶۰ صفحه و با قیمت ۴۶۰,۰۰۰ ریال روانه بازار کتاب شده است و علاقمندان می توانند در عادی ترین حالت ممکن، از طریق سایت ایران کتاب جهت تهیه این کتاب اقدام نمایند.

کتاب ره نمای تاب آوریکوتاه و مختصر درباره کتاب ره نمای تاب آوری" class="author-avatar-img" width="111" height="111" />

کوتاه و مختصر درباره کتاب ره نمای تاب آوری

فرض رویکرد تاب آوری در کار با جوانان این است که بزرگسالان با برآوردن نیازهای رشدی جوانان همچون نیاز به امنیت، حس تعلق، احترام، موفقیت، قدرت و معنا، به رشد مثبت آنان کمک می کنند و به این طریق از بروز مشکلاتی همچون سوء مصرف الکل و سایر مواد مخدر، خشونت، بزهکاری و شکست تحصیلی جلوگیری می نمایند. این دیدگاه با مطالعاتی که بر روی خانواده های سالم، مدارس تأثیرگذار، جوامع کارآمد، تغییرات موفقیت آمیز، سازمان های فراگیرنده و ارزیابی ها به اثبات رسیده است. کتاب حاضر دربردارنده راهنمای تاب آوری در برخورد با جوانان است.
کتاب ره نمای تاب آوریرباره خانم نان هندرسن، نویسنده کتاب ره نمای تاب آوری" class="author-avatar-img" width="111" height="111" />

درباره خانم نان هندرسن، نویسنده کتاب ره نمای تاب آوری

خانم نان هندرسون استاد مددکاری اجتماعی واز نام آوران تاب آوری دنیا و چهره ای شناخته شده دراین حوزه به شمار می آید . وی در سال ۱۹۹۶ به همراه بونی برنارد( موسسه تاب آوری در عمل) را با تمرکز به تقویت و ترویج تاب آوری روانشناختی تاسیس کرد. موسسه تاب آوری در عمل مطالعه و تحقیق و پژوهش در تاب آوری را موضوع کار خود میداند . خانم هندرسون حداقل در ۲۵ کشور دنیا برای تدریس و آموزش تاب آوری دعوت شده است .آثار خانم نان هندرسون در نقاط مختلف دنیا مورد توجه بوده و برخی از آثار ایشان حداقل به زبانهای فرانسوی ، روسی و اسپانیایی نیزترجمه شده است . هم چنین کارگاههای آموزش تاب آوری توسط خانم هندرسون حداقل در ۴۵ ایالت امریکا برگزار گردیده واین روند کماکان ادامه دارد . ازخانم هندرسون مقالات متعدد و ۵ کتاب تخصصی در زمینه تاب آوری منتشر شده است . وی هم چنین در مدرسه ملی مددکاران اجتماعی و نیروی هوایی ارتش ایالات متحده امریکا و چندین موسسه پیشگیری و ارتقائ سلامت و مراکز دانشگاهی مشغول تدریس تاب آوری است . خانم نان هندرسون بعنوان متخصص تاب آوری و استاد مددکاری اجتماعی درسرتاسر دنیا شناخته شده است.
کتاب ره نمای تاب آوریبیوگرافی مختصر از مترجم کتاب" class="author-avatar-img" width="111" height="111" />

بیوگرافی مختصر از مترجم کتاب

نام: محمدرضا مقدسی | تحصیلات: دکتری استراتژی از دانشگاه فردوسی مشهد | سوابق علمی و اجرایی: پدیدآورنده و مترجم ۳۰ عنوان کتاب در زمینه تاب آوری – عضو هیئت علمی پنجمین بین المللی فیلم پرواز – مدیر و موسس خانه تاب آوری ایران

نویسندگان کتاب: نان هندرسن، بانی براد و نانسی شارپ – لایت | مترجم: محمد رضا مقدسی | شابک: ۹۷۸-۶۰۰۵۷۶۷۵۸۲ | قطع: رقعی | تعداد صفحه: ۱۶۰ | سال انتشار شمسی: ۱۴۰۱ | سال انتشار میلادی: ۲۰۰۰ | نوع جلد: شومیز | سری چاپ: ۶

کتاب ره نمای تاب آوری

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا