کافه صورتی در لاهیجان برگزار شد

کافه صورتی در لاهیجان برگزار شد: برای اولین بار در کشور و در راستای دستیابی به اهداف (پویش صورتی لاهیجان) و مقارن با هفته مبارزه ملی با سرطان نخستین جلسه کافه صورتی صبح روز سه شنبه در لاهیجان برگزار گردید.

کافه صورتی چیست؟

کافه صورتی نام جلساتی است که توسط پویش لاهیجان طراحی و با هدف ایجاد آگاهی و ارتقاء دانش سلامت بانوان بصورت ویژه در خصوص سرطان پستان و با تکیه ظرفیت های مردمی و بصورت کاملاً مشارکتی برگزار میگردد.

کافه صورتی در لاهیجان برگزار شد
کافه صورتی در لاهیجان برگزار شد

دکتر سید آمنه سید جوادین نماینده گروه خودیار پویش صورتی لاهیجان در این خصوص به خبرنگار مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی گفت: توسعه گفتمان، برخورداری از تجربیات زیسته بیماران، ترویج گفت و گوی صورتی در جامعه محلی، توسعه دانش سلامت، آشنایی با علایم و نشانه های ابتلا به سرطان پستان و همچنین آموزش مهارتهای خود آزمایی و خودمراقبتی اهداف اصلی (کافه صورتی) بشمار می آید.

وی در ادامه افزود امید می رود شرکت در این جلسات بتواند حمایتهای روانی اجتماعی ویژه ای را نیز برای مبتلایان و بهبودیافتگان تدارک ببینید که البته در این خصوص به مهر پروردگار از خدمات پزشکان و روانپزشکان، مددکاران اجتماعی و روانشناسان هم برخورداریم.

اولین جلسه کافه صورتی از سری برنامه های آموزشی پویش لاهیجان با تدریس و تسهیلگری دکتر سوسن رضایی برای اعضاء صنف آرایش بانوان به میزبانی سالن گیل آرا برگزار و در پایان نیز توسط موسسه حامی به شرکت کنندگان هدایایی تقدیم گردید.

دکتر سوسن رضایی موسس و مدیرعامل پرتو آرامش لاهیجان نیز در ادامه این گفتگو به خبرنگار مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی گفت: مشارکت اجتماعی می تواند بسیاری از طرحواره های بیماری زا و ناسالم در سبک زندگی را اصلاح و فرآیند انتقال و اثربخشی تجربیات را تسهیل کند و این یکی از اهداف اصلی ما در جلسات کافه صورتی است.

توضیح اینکه نماد بیماری سرطان پستان ربان صورتی است.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا