آشنایی با کارشناسان مسئول امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استانهای کشور – قسمت اول

در راستای پوشش خبریِ اولین نشست تخصصی تاب آوری ویژه کارشناسان مسئول دفاتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی استانهای مختلف کشور که در مورخ هفتم بهمن ماه سال جاری توسط پایگاه اینترنتی مددکاری اجتماعی ایرانیان صورت پذیرفت، با تعدادی از افراد فعالِ حاضر در این دوره آموزشی مصاحبه هایی ترتیب داده شده است که در اولین قسمت، به معرفی یکی از کارشناسان مسئول دفاتر امور آسیب دیدگان اجتماعی استانها می پردازیم که در ادامه خواهید خواند.

* ضمن سلام و عرض ادب و احترام؛ لطفاً به اختصار خودتان را معرفی بفرمایید، در حال حاضر مسئولیت شغلی شما در سازمان بهزیستی چیست؟

با سلام و احترام؛ لیلا اصغری هستم، تحصیلات بنده کارشناسی مددکاری اجتماعی (کارشناس ارشد و دانشجوی دکتری اقتصاد) می باشد و در حال حاضر کارشناس مسئول دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی استان البرز می باشم.

* نظر شما در ارتباط با برگزاری این دوره تخصصی تاب آوری برای کارشناسان مسئول دفاتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور چیست و به زعم شما چه تأثیراتی در ارتقاء کیفیت ارائه خدمات شما در جایگاه شغلی تان خواهد داشت؟

ارزیابی بنده نسبت به محتوای دوره و علت برگزاری آن بسیار مثبت است، زیرا باعث شکل گیری امید در دیگاه شخص برنامه ریز در استان می گردد. چون بسیاری از کارشناسان در طول مسیر کنترل و کاهش آسیب دچار ناامیدی نسبت به مسائل و آسیبهای اجتماعی می شوند.

* حوزه فعالیت شما در سازمان بهزیستی چه دستاوردهای مهمی داشته است؟ آیا به نظر شما عموم جامعه از دستاوردها و اقدامات و منابع شما در حوزه اجتماعی مطلع می باشند؟

در حوزه فعالیت امور اجتماعی از حقوق کودکان بسیاری دفاع شده است و تقریباً اغلب کودکان شناسایی شده و در شرایط بهتر و مناسب تر قرار گرفته اند. در مورد بخش دوم سوال شما باید عرض کنم خیر … اغلب افراد جامعه از فعالیتها و اقدامات این حوزه بی اطلاع هستند.

* ضمن تشکر از وقتی که به جهت تهیه این مصاحبه قائل شدید، لطفاً بفرمایید پیشنهاد شما در زمینه ارتقاء اجتماعی شدن خدمات قابل ارائه توسط دفتر تخصصی شغلی شما چیست؟

بنده هم از فرصتی که در اختیارم قرار دادید سپاسگزارم. در مورد بخش دوم سوال شما پیشنهاد بنده استفاده از ظرفیت رسانه ها برای معرفی فعالیتها و نیز استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش به جهت دسترسی به مهمترین گروه هدف این دفتر جهت ارائه آموزشهای لازم می باشد.

مصاحبه و گردآوری: هما صدری
کاری از وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا