رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: هیچ دستگاهی در «آسیبهای اجتماعی» نمره قبولی ندارد

آسیب اجتماعیرئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هیچکدام از دستگاههای مسئول درباره آسیبهای اجتماعی نمره قابل قبولی نمی‌گیرند، گفت: اگر عملکرد این دستگاهها مناسب بود، رهبر معظم انقلاب نمی‌فرمودند در مسئله آسیبهای اجتماعی «۲۰ سال عقب هستیم.»

به گزارش وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵ به نقل از تسنیم؛ سلمان خدادادی درباره برنامه‌های کمیسیون اجتماعی مجلس دهم برای مقابله و کاهش آسیبهای اجتماعی اظهار کرد: در نخستین جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس دهم، کارگروه مربوط به آسیبهای اجتماعی تشکیل شد تا منویات رهبر معظم انقلاب در رابطه با آسیبهای اجتماعی را احصا کرده و در اولویت قرار دهد.

وی ادامه داد: قرار است این کارگروه به سرپرستی رستمیان؛ نایب رئیس کمیسیون اجتماعی تمامی دغدغه‌ها، بیانات و منویات رهبر معظم انقلاب را استخراج کند تا در صورت نیازمندی به وجود طرح، قانون یا پیشنهاد لایحه از جانب دولت این کار به سرعت مدنظر قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی مقابله با آسیبهای اجتماعی و اجرایی کردن منویات رهبرمعظم انقلاب درباره آسیبها و معضلات اجتماعی را یکی از اولویتهای کمیسیون متبوعش عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت نیازمندی به هر خلأ قانونی این کار به سرعت رفع خواهد شد و کارگروه در تعطیلات کنونی مجلس، زمان لازم برای احصای دغدغه‌های مقام معظم رهبری را در اختیار دارد.

هیچکدام از دستگاههای مسئول درباره آسیبهای اجتماعی نمره قابل قبولی نمی‌گیرند

خدادادی درباره ارزیابی از عملکرد و نمره مجلس نهم و سایر دستگاهها در مسئله آسیبهای اجتماعی با توجه به تأکیدات پیاپی مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم رسیدگی به این مسئله اظهار کرد: نمره قابل قبولی در ارتباط با  معضلات موجود به هیچ یک از دستگاههای ذیربط با آسیبهای اجتماعی نمی‌دهیم چرا که اگر عملکرد مناسبی انجام می‌گرفت، رهبر معظم انقلاب نمی‌فرمودند که در زمینه آسیبهای اجتماعی ۲۰ سال عقب هستیم.

وی ادامه داد: یک سال عقب ماندگی در یک موضوع، انرژی زیادی برای جبران می‌خواهد و ما نیز باید با همت و کارهای برنامه‌ریزی شده مشکل آسیبهای اجتماعی را رفع کنیم و متاسفانه دستگاههای ذیربط در این باره اهتمام لازم را به خرج نداده اند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هیچکدام از دستگاههای مسئول درباره آسیبهای اجتماعی نمره قابل قبولی نمی‌گیرند، متذکر شد: مجلس شورای اسلامی هم در زمینه نظارتی برای آسیبهای اجتماعی عملکرد خوبی از خود به نمایش نگذاشت و به دستگاههای مرتبط با آسیبهای اجتماعی نمره مناسبی نمی‌دهیم.

رهبر معظم انقلاب اخیراً درباره آسیبهای اجتماعی خطاب به مسئولان متذکر شدند: «ما مردم را باید عائله‌ی خودمان بدانیم؛ ما مسئولین کشوریم دیگر… این ملت، این کشور، این مرزها، این فضای زندگی، عائله‌ ما است. به مسئله‌ آسیبهای اجتماعی در سطح کشور جوری نگاه کنیم که اگر این آسیب در داخل خانواده‌ خود ما بود، آن‌جور نگاه می‌کردیم.»

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا