همایش ملی مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار “از نظریه تا عمل” آبان ماه ۹۷ برگزار می شود

همایش ملی مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار « از نظریه تا عمل” با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و سازمان بهزیستی کشور آبان سال جاری برگزار خواهد شد.

دکتر محمد زاهدی اصل دبیر علمی این همایش در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه ضمن اعلام این خبر عنوان کرد: نقد و بررسی ‌شصت سال آموزش و بررسی نقاط ضعف و قوت بخش های عملی و اجرایی مددکاری اجتماعی در ایران از اهداف این همایش است.

دبیر علمی این همایش ضرورت انجام تغییر و تحولات و نیز بررسی محدودیت هایی که در حوزه اجرایی مددکاری اجتماعی وجود دارد را از محورهای اهداف این همایش برشمرد و اظهار داشت: به همین دلیل متولیان دو نهاد اصلی این حوزه یعنی دانشگاه علامه طباطبائی در حوزه آموزشی با سابقه بیش از شصت سال آموزش مددکاری و سازمان بهزیستی به عنوان مسئول نهاد اجرایی این امر در تعامل و همکاری این همایش را برگزار می نمایند. وی افزود: این دو نهاد با همکاری و مشارکت سعی دارند تا بتوانند مشکلات این حوزه را بررسی و راهکارهای لازم را برای رفع آن ارائه نمایند.

دکتر زاهدی اصل با اشاره به ابعاد مختلف مورد توجه در این همایش از لحاظ آموزشی، اجتماعی، فرهنگی، حقوقی و مدیریت بحران افزود: محورهای این همایش به این شرح است: سیاست گذاری اجتماعی و توانمند سازی؛ صنعت، خانواده و زنان؛ سلامت اجتماعی و آسیب های اجتماعی؛ مداخله در بحران و حوادث؛ اخلاق حرفه ای، کودک و مدرسه؛ نقد آموزش نظری و فکری توسعه محلی و سکونت گاه های غیر رسمی؛ حقوق شهروندی و عدالت قضایی و نیز نقد و نظریه پردازی در مددکاری اجتماعی.

دبیر علمی همایش مددکاری اجتماعی و توسعه پایدار در پایان این گفتگو با دعوت از صاحب‌نظران و پژوهشگران این حوزه برای مشارکت در این همایش از طریق ارسال مقاله یادآور شد: مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۱۵ تیرماه سال جاری خواهد بود و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه همایش به آدرس swell.atu.ac.ir مراجعه نمایند.

منبع: سایت تخصصی مددکاران اجتماعی ایران

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا