معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور: نظام جامع خدمات اجتماعی اواخر شهریور ماه به صورت پایلوت اجرا می شود

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور: نظام جامع خدمات اجتماعی اواخر شهریور ماه به صورت پایلوت اجرا می شودمعاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت :هر روز عرصه های جدیدی در این حوزه پدیدار می گردد و خدمات مددکاری اجتماعی در لایه های مختلف جامعه نفوذ می کند. همین امر می طلبد با تغییر نگرش جامعه، نقش مددکاران اجتماعی را در تمامی حوزه ها بویژه عرصه های اجتماعی نهادینه کنیم.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران، « حبیب اله مسعودی فرید » معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در کارگاه آموزشی راهکارهای مداخله در خودکشی ابراز داشت: نظام جامع خدمات اجتماعی اواخر شهریور ماه در اسلامشهر به صورت پایلوت اجرا می شود.

حبیب اله مسعودی فرید با اشاره به اهمیت خدمات مددکاری اجتماعی، ابراز داشت: هر روز عرصه های جدیدی در این حوزه پدیدار می گردد و خدمات مددکاری اجتماعی  در لایه های مختلف جامعه نفوذ می کند. همین امر می طلبد با تغییر نگرش جامعه، نقش مددکاران اجتماعی را در تمامی حوزه ها بویژه عرصه های اجتماعی نهادینه کنیم.

وی گفت: سازمان بهزیستی به دنبال اعتلای بخش خصوصی در ارائه خدمات اجتماعی، روند حضور حرفه ای مددکاران اجتماعی در برنامه های دورن بخشی و برون بخشی را تسهیل کرده است. در همین راستا در حوزه خانواده بر اساس تفاهم  نامه مشترک بهزیستی و دادگستری، مددکاران به صورت حرفه ای در دعاوی خانوادگی حضوری فعال دارند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: به دنبال راه‌اندازی نظام جامع خدمات اجتماعی، تلاش می‌کنیم در سطح کشور با جامعیت بیشتر نظام جامع ارائه خدمات اجتماعی را راه‌اندازی و فعال‌تر کنیم.

مسعودی فرید اظهار داشت: طبق قانون برنامه ششم، بهزیستی متولی سلامت اجتماعی است و بر همین اساس این نظام جامع را با هدف جلوگیری از اقدام پراکنده بهزیستی در ارائه خدمات متنوع به جامعه هدف تدوین و سعی‌مان بر این است با این اقدام و استفاده از شرکای اجتماعی خود همچون مراکز غیر دولتی تحت نظارت، بهره‌وری و رضایتمندی جامعه هدف را ارتقا دهیم.

وی موافقت شورای اجتماعی کشور را با ایجاد این نظام جامع به عنوان الگوی موفق یادآور شد و گفت: ما قصد داریم با همراهی تمامی دستگاه‌ها و با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی، این نظام جامع را اجرایی کنیم و بر همین اساس، نظام جامع خدمات اجتماعی اواخر شهریور ماه در اسلامشهر به صورت پایلوت اجرا می شود.

منبع: روابط عمومی بهزیستی استان اصفهان
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا