گزارش نشست اردیبهشت ماه انجمن خانواده و ازدواج کشور

گزارش نشست اردیبهشت ماه انجمن خانواده و ازدواج کشور نشست انجمن خانواده و ازدواج کشور: به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ در مورخ ۱۳۹۸/۰۲/۲۸ نشست تخصصی انجمن ازدواج و خانواده کشور با حضور اعضاء انجمن و مدعوین در محل سالن آمفی تئاتر سازمان بهزیستی استان تهران برگزار شد. این جلسه با حضور و سخنرانی آقای حشمت الله رحیمی با موضوع “اختلالات روانپزشکیِ تأثیر گذار در روابط زوجین” همراه بوده است که بدینوسیله اهم موارد کلیدی مطروحه در سخنرانی ایشان جهت اطلاع مخاطبین این پایگاه اینترنتی نمایه می گردد.

اهم عناوین سخنرانی شامل موارد ذیل بوده است:

اختلالات روانپزشکی تأثیر گذار در روابط زوجین

اختلالات روانپزشکیِ اثرگذار بر روابط زوجین و خانواده در کل به دو دسته بیماریهای آشکار و بیماری های ناپیدا و خزنده تقسیم می شوند.

تمام بیماری های شدید روانپزشکی شامل: اختلالات خلقی، وسواسی، اضطرابی، در حد شدید هستند که به خودی خود و فارغ از روابط زناشویی نیازمند توجه و درمان می باشند که البته بر روابط زناشویی نیز تأثیر شدید می گذارند.

دسته دوم بیماری های با شدت کمتر می باشند که روابط را تحت تأثیر می گذارند مانند بیماری های خلقی، اضطرابی، وسواسی خفیف تا متوسط که منجر به بهم خوردگی روابط درگیری و در نهایت طلاق می شوند و توجه خاص برای بهبودی رابطه را می طلبند.

رابطه ناسالم می تواند ناشی از عناصر ناسالم”مرد یا زن و یا مرد و زن” ناسالم باشد و تا عناصر رابطه آفرین بهبود نیابند رابطه بهبود نخواهد یافت.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا