نخستین نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال‌احمر برگزار می‌شود

معاون خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان هلال احمر گفت: در نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال‌احمر ، ۱۶۰ مددکار داوطلب منتخب از استان‌ها، آموزه‌های خود را برای توسعه خدمات مددکاری در خانه‌های هلال سراسر کشور، به روز‌ رسانی می‌کنند.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ علیرضا سلیمی از برگزاری نخستین نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال احمر در هفته آتی خبر داد و افزود: در این نشست ۱۶۰ مددکار داوطلب منتخب از استان‌ها، آموزه‌های خود را برای توسعه خدمات مددکاری در خانه‌های هلال سراسر کشور، به روزرسانی می‌کنند.

سلیمی با اشاره به سابقه ارائه خدمات مددکاری از سوی جمعیت هلال احمر در مواقع بحران و شرایط عادی، افزود: هدف از برگزاری چنین نشست‌هایی، دستیابی به مشارکت ساختارمند مددکاران داوطلب و توسعه کیفی و کمی خدمات مددکاری جمعیت هلال احمر در خانه‌های هلال استان‌ها مطابق با استانداردهای روز است.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما در حوزه خدمات اجتماعی این بوده که با آموزش مددکاران داوطلب بتوانیم نیازهای افراد آسیب پذیر و آسیب دیده از حوادث را رصد و سپس با تقویت سیستم استحقاق سنجی، خدمات مطلوبی را در زمینه‌های حمایت روانی، معیشتی و درمانی به آن‌ها ارائه کنیم.

معاون منابع داوطلبی و خدمات اجتماعی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تأکید کرد: مددکاران شرکت کننده در این نشست بر اساس میزان فعالیت و مشارکت فعال در برنامه‌های عام المنفعه جمعیت هلال احمر انتخاب شده‌اند و قرار است علاوه بر سرفصل های آموزشی در نظر گرفته شده، درس آموخته‌های مددکاران داوطلب فعال در سیل اخیر کشور را مرور کنند.

بنا به گفته وی، آموزش پایه داوطلبی، آشنایی با نحوه تشکیل خانه‌های داوطلب تخصصی مددکاری در استان‌ها، نحوه اجرای چارت تشکیلاتی و شرح وظایف و عملکرد اعضای داوطلب خانه‌های هلال در استان‌ها به‌عنوان سرفصل‌هایی است که مددکاران در این نشست فرا می‌گیرند.

نخستین نشست تخصصی مددکاران داوطلب جمعیت هلال احمر، روز ۲۶ آبان ماه به مدت یک روز در سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر برگزار می‌شود.

منبع: آنا

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا