مصاحبه اختصاصی با ” ندا هاشمی” در خصوص دوره آموزشی Case Management

05در ادامه فرایند رسانه ایِ اخیر پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران، مبنی بر معرفیِ ابعاد و زوایای مختلف دوره آموزشی “مداخلات مددکاری اجتماعی و مراقبت از خانواده در شرایط طلاق”، با یکی دیگر از تسهیلگرانِ فعال در دوره آموزشی Case Management در استان گیلان مصاحبه ای ترتیب داده شد که در ادامه خواهید خواند.

*** ضمن سلام و عرض ادب و احترام، لطفا به اختصار خودتان را معرفی بفرمایید.

با سلام و احترام خدمت شما و همه عزیزان، ندا هاشمی پور هستم مددکار اجتماعی، حدود ١٠سال است که در این رشته فعالیت میکنم و مدیرعامل کیلینیک مددکاری اجتماعی تابش هرمزگان و هچنین مسئول انجمن مددکاران اجتماعی استان هرمزگان هستم.

*** شما در کدام دوره با این مبحث آموزشی آشنا شدید و برآیند این دوره آموزشی برای شما در ابعاد مختلف شخصی و شغلی و اجتماعی به چه صورت بوده است؟

بنده جزو اولین کسانی بودم که در دوره مداخلات طلاق و مراقبت إز خانواده در استان فارس شهر شیراز شرکت کردم، این دوره کاملاً به صورت حرفه ای و تخصصی برگزار شد، با حضور بهترین اساتید و تیم اجرایی قوی، من بعد از گذراندن این دوره کاملاً دیدگاهم نسبت به کار مددکاری اجتماعی تغییر کرد و تفاوت خود را با دیگران در کار مددکاری احساس کردم.

*** لطفاً بطور کلی و مختصر، این فرایندِ مداخلاتِ مددکاری اجتماعی در قالب کار تیمی را تشریح بفرمایید. به نظر شما این دوره آموزشی چه کمکی به جامعه مددکاران اجتماعی می کند؟

این رویکرد، کاملاً با فرایند تیمی، به مُراجعین خدمات مددکاری اجتماعی با کیفیت و تخصص بهتری ارائه میدهد و افراد جامعه به هر دلیلی که به کلینیک مراجعه میکنند، از همان ابتدای کار درمان، طبق این رویکرد با مشارکت خود مراجع، در تیم تخصصی، مشکلاتش مورد ارزیابی و پیگیری قرار میگیرد. این رویکرد نگاه تازه ای به دیدگاه مددکاران اجتماعی میدهد.
در خصوص بخش دوم سوال شما باید عرض کنم که به طور کلی این دوره آموزشی نقاط قوت مددکاران اجتماعی را بیشتر نشان میدهد، بطوریکه مددکاران اجتماعی در جامعه شغلیِ خود خیلی عالی میتوانند نقش تخصصیِ خود را به خوبی نشان دهد.
من اکنون با توجه به مدت یکسالی که إز این دوره آموزشی میگذرد، إز این روش برای مراجعین خود استفاده میکنم و تاکنون نتایج بسیار مثبتی کسب کرده ام.

*** ضمن تشکر از وقتی که جهت شکل گیری این مصاحبه در اختبار ما قرار دادید، سخن پایانی شما را میشنویم
بنده هم إز شما متشکرم به جهت فرصتی که در اختیار من قرار دادید و همچنین إز سازمان بهزیستی کشور، دفتر توانمندسازی خانواده و زنان که همه جوره حامی این دوره های آموزشی تاکنون بوده اند سپاسگزارم، امیدوارم این طرح نو آموزشی در مددکاری اجتماعی برای همه علاقمندان این حرفه مقدس برگزار شود و شاهد پر رنگ تَر شدن نقش مددکاران اجتماعی در کل کشور باشیم.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا