مرد معتاد، خانه و همسر خود را به آتش کشید | گزارش مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهرآفرین در خصوص اقدامات و پیگیریهای صورت گرفته

مرد معتاد، خانه و همسر خود را به آتش کشید | گزارش مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهرآفرین در خصوص اقدامات و پیگیریهای صورت گرفتهاعتیاد، سوختگی شدید و بی خانمانی سهم یک زن از دو بار ازدواج است.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران به نقل از میزان، ۱۳ ساله بود که پس از ترک تحصیل، به اجبار پدر به همسری مردی درآمد که ۴ سال از خود بزرگ تر بود.

پدرش بر سر بساط، بساط عقد او را چید و دخترش را به همسری پسری در آورد که او نیز معتاد بود.

سمیرا با وارد شدن به زندگی، اعتیاد را نیز تجربه کرد. او معتاد شد تا بتواند بد خلقی های همسرش را تحمل کند.

این شرایط اما چندان دوان نداشت زیرا او به اجبار ازدواج کرده بود و دوست داشت با خارج شدن از این زندگی، شرایط جدیدی را تجربه کند.

سمیرا پس از به دنیا آوردن دومین فرزندش، آنها را ترک و راهی خانه پدری می شود.

پس از حدود یک سال، بار دیگر با مردی ازدواج می کند که او نیز معتاد است. این بار او مصرف شیشه، هروئین و کراک را آغاز می کند و زندگی اش با مصرف مواد صنعتی پیش می رود؛ زندگی که باز هم دوام چندانی ندارد.

او این بار اختلافات شدید تری با همسرش دارد. اختلاف میان آن دو یک روز تا حدی پیش می رود که همسرش تصمیم می گیرد با ریختن بنزین و به آتش کشیدن خانه، سند مرگ سمیرا را امضا کند.

پس از مشاجره ای سخت، مرد با ریختن بنزین خانه و همسرش را به آتش می کشد.

سمیرا دچار سوختگی ۶۰ درصد شده و پس از یک ماهی که در کما بوده است، از بیمارستان مرخص می شود.

پس از خارج شدن از بیمارستان، او قصد می کند اعتیادش را ترک کند اما اکنون نه تنها خانه ای برای زندگی ندارد بلکه هزینه های درمانش نیز بسیار زیاد است.

عاطفه کیا احمدی، مددکار اجتماعی موسسه خیریه مهرآفرین در گفت و گو با خبرنگار میزان، توضیحات بیشتری در رابطه با وضعیت حال حاضر سمیرا می دهد.

وی در این رابطه می گوید: سمیرا پذیرفته است که اعتیاد را ترک کند به همین خاطر مقدمات حضور او در یک کمپ ترک اعتیاد اکنون فراهم شده است. او پیش از این کراک و هروئین را ترک و تنها شیشه مصرف می کند.

این مددکار اجتماعی می افزاید: هزینه های ترک اعتیاد او اکنون تامین شده و در این رابطه با مشکل مواجه نیستیم.

کیا احمدی با اشاره به سوختگی شدید سمیرا می گوید: در حادثه آتش سوزی، سمیرا دچار سوختگی ۶۰ درصد شده و علاوه بر صورت، بدن او نیز تا حدود زیادی دچار سوختگی شده است به همین خاطر برای درمان او نیاز به کمک های خیرین داریم.

وی با بیان اینکه ” خانواده سمیرا حاضر به نگهداری از او نیستند” می گوید: سمیرا اکنون ۳۵ ساله است و با آتش گرفتن خانه اش جایی را برای زندگی ندارد ضمن اینکه اکنون مادر او نیز حاضر به حضور دخترش در خانه نیست زیرا پس از فوت همسرش، بار دیگر ازدواج کرده است.

این مددکار اجتماعی می افزاید: سمیرا مدتی را با مادر بزرگش زندگی می کرده است اما او نیز اکنون حاضر به پذیرش نوه اش نیست.

کیا احمدی با بیان اینکه ” صورت سمیرا نیاز به جراحی دارد” می گوید: به سمیرا قول داده ایم که در صورت ترک اعتیاد، مقدمات عمل جراحی او را فراهم کنیم و امیدوار هستم بتوانیم با کمک خیرین، شرایط را به گونه ای رقم بزنیم که این کار انجام شود.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا