مراکز رشد و خلاقیت فرزندان بهزیستی در کشور تأسیس می شود

مراکز رشد و خلاقیت فرزندان بهزیستی در کشور تأسیس می شودمشاور رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: مراکز رشد و خلاقیت فرزندان بی سرپرست بهزیستی در استان های کشور تشکیل می شود.

غلامرضا فروغی روز پنجشنبه در بازدید از مرکز شیرخوارگاه راه فرشتگان آسمانی قزوین افزود: این مراکز مردم نهاد به منظور توانمندسازی و استفاده از ظرفیت فرزندان بهزیستی به عنوان مشاور سازمان فعالیت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: این مرکز در  چند گروه سنی سه تا هفت سال، هفت تا ۱۱ سال، ۱۱ تا ۱۴ و ۱۴ تا ۱۸ سال و ۱۸ به بالاتر  تشکیل می شود تا استعدادها را شناسایی و در گام دوم عرصه های استعداد آنها را بسترسازی کند.

فروغی ادامه داد: این فرزندان بهزیستی در عرصه های مختلف استعدادها و توانمندی های مختلفی از خود نشان داده و رتبه های درخشانی نیز در کشور داشته اند که می تواند مورد استفاده دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

وی گفت: هم اکنون مرکز رشد فرزندان بی سرپرست در تهران تشکیل شده و به تدریج در استان های کشور نیز ایجاد خواهد شد.

فروغی خاطرنشان کرد: با تاسیس این مراکز و شعبات آن در استان ها مسئول آن نیز انتخاب و بستری می شود تا از ظرفیت های بیرون برای استعدادیابی و هدایت آنها استفاده شود.

وی اظهار داشت: به طور مثال در گروه سنی سه تا هفت سال با کمک نهادهایی مانند آموزش و پرورش نیاز به طراحی بازی وجود دارد و یا در گروه هفت تا ۱۱ سال موضوع مهارت های زندگی و بین فردی و اشتغال و یا در مراحل بعدی نحوه تشکیل کسب و کار و استارت آپ ها مورد نظر است که البته این فرایند تنها از عهده این مرکز بر نمی آید لذا الگوی مفید برای حکمرانی استفاده از ظرفیت خود مردم است تا با ایجاد بسترها زمینه ارایه خدمات توانمندسازی این افراد فراهم شود.

فروغی افزود: مرکز رشد در گام بعدی استان ها را شبکه سازی می کند تا افراد از هر استانی بتوانند از داشته های استان دیگر بهره مند شوند.

منبع: ایرنا

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا