مراسم پیاده روی با سمبل روبان صورتی در کرمانشاه برگزار شد | تأکید بر حمایت های روانی- اجتماعی مبتلایان به سرطان در فرایند درمان

با همکاری معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و جمعیت داوطلب متشکل از بیماران مبتلابه سرطان پستان، بهبود یافتگان و خانواده ها و پزشکان متخصص حوزه سرطان به تاریخ جمعه ۴ آبان ماه، در مجموعه تفریحی فرهنگی طاق بستان { پارک شرقی } مراسم پیاده روی با سمبل روبان صورتی (نماد سرطان پستان) انجام شد.
به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ در ابتدای مراسم دکتر شیما اسفندیاری، نماینده هیأت موسس سمن در حال تاسیس ققنوس به شرکت کنندگان خیرمقدم و سپس جناب آقای دکتر مهرداد پاینده (فوق تخصص خون و سرطان شناسی) حمایت های روانی- اجتماعی در فرآیند درمان را مورد تأکید قرار داد.
محمدرضا مقدسی مدیر و موسس خانه تاب آوری نیز دیگر سخنران این مراسم، اهمیت تاب آوری در مواجهه با بیماریهای سخت درمان و بی درمان و کارسازی این سازه روانشناختی را در فرآیند بهبودی حائز اهمیت برشمرد.
قابل به ذکر است این جلسه با اهداء جواِیز به شرکت کنندگان منتخب و سخنرانی آقای دکتر برازش در مورد تأثیرنگهداری و پرورش حیوانات خانگی و مزرعه (به ویژه اسب) در بهبود و تقویت جسمانی بیماران سخن گفتند.
شایان توجه اینکه خانم مهتاب بابا حیدری (بهبود یافته مبتلا به سرطان پستان) مهمان ویژه این مراسم، عضو فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران و اولین سوارکار کماندار زن استان کرمانشاه در این مراسم به اجرای حرکات نمایشی پرداختند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا