مراحل پایانی آمارگیری جدید اعتیاد

اعتیاد 444سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: طرح جدید ارزیابی سوءمصرف مواد مخدر دردست انجام است و این مستندات مراحل پایانی خود را می گذراند که پس از تکمیل، اعلام خواهد شد.
به گزارش وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵ به نقل از ایرنا، پرویز افشار آمارها و مستندات حال حاضر درباره سوء مصرف مواد مخدر را مربوط به سال ۹۰ دانست و اظهار کرد که آمار جدیدی دراین باره دردست نداریم اما منتظر اعلام نتایج جدید ارزیابی سوء مصرف مواد هستیم.
افشاردرپاسخ به این سوال که آیا سن اعتیاد به زیر یک سال رسیده است یا نه؟ گفت: با استناد به تولد نوزدان معتاد نمی توان ادعا کرد که سن اعتیاد به زیر یک سال رسیده است و این مستندات قابل قبول نیست؛ همچنین این موضوع با بررسی های آماری در حال بررسی است.
سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر همچنین به این نکته هم اشاره کرد که متاسفانه هم اینک در کشورمان شاهد تولد نوزدان معتادی هستیم که از مادران معتاد بدنیا می آیند.
وی با بیان اینکه آمار زنان معتاد رشد داشته است، اظهار کرد: بر اساس بررسی های آماری انجام شده، تعداد زنان معتاد درمقایسه آماری بین سال های ۸۰ و ۹۰ به ۲ برابر افزایش داشته است.
افشار ادامه داد: در سال ۸۰، شمار زنان معتاد،پنج درصد بود و حال آنکه این رقم در سال ۹۰ به ۹ درصد رسید؛ یعنی ۲ برابر شد.
این مسئول ستاد مبارزه با مواد مخدر، پرداختن به موضوع کودکان و زنان معتاد را از اولویت های جدی ستاد بیان کرد.
طبق آمارستاد مبارزه با مواد مخدر در زمان حاضر یک میلیون و ۳۲۵ هزار مصرف کننده موادمخدر در کشور وجود دارد و سالانه به طور تقریبی حدود ۴۵۰ تن مواد مخدر در کشور به مصرف می رسد.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا