مردم شهرهای کوچک برای ثبت طلاق به کلانشهرها می‌روند

علت بیشتریِ آمار ثبت طلاق در کلانشهرها از منظر دکتر مسعودی فرید

مراجعه از شهرهای کوچک به بزرگ برای طلاق: حبیب‌الله مسعودی‌فرید معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بسیاری از مردم شهرهای کوچک به دلیل قبح طلاق برای ثبت آن به شهرهای بزرگ می‌روند و به همین دلیل آمار ثبت طلاق در کلانشهرها بیشتر است.

مراجعه از شهرهای کوچک به بزرگ برای طلاق

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛  وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۷۰ هزار نفر به مراکز کاهش طلاق سازمان بهزیستی مراجعه کرده‌اند، توضیح داد: مهم‌ترین عامل مراجعه این زوجین نبود مهارت‌های ارتباطی بین آنان بوده است. بر اساس بررسی‌هایی که در کشور‌های دیگر نیز انجام دادیم، اگرچه هر کشوری سبب شناسی خاص خودش را دارد، اما بسیاری از این موضوعات مشترک هستند. به گفته مسعودی فرید، استان تهران شانزدهمین استانی است که وارد سامانه کنترل طلاق شده است و به دلیل جمعیت بالا تعداد پرونده‌های بیشتری نیز دارد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از طلاق‌های کلانشهر‌ها از بیرون وارد آن‌ها می‌شود، توضیح داد: این به آن معناست که بسیاری از مردم شهر‌های کوچک به دلیل قبح طلاق برای ثبت آن به شهر‌های بزرگ می‌روند و به همین دلیل آمار ثبت طلاق در کلانشهر‌ها بیشتر است.
وی با اشاره به اینکه استفاده از مراکز مداخله برای کاهش طلاق کاملا رایگان است، گفت: در مراحل بعدی نیز در صورت نیاز به ارجاع و استفاده از جلسات مشاوره در صورتی که فردی نیازمند باشد، تمامی و یا بخشی از هزینه‌ها به شکل رایگان در نظر گرفته شده است.
منبع: ایسنا

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا