آنچه باید درباره مددکاری اجتماعی در ژاپن بدانید

مددکاری اجتماعی در ژاپن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و در زمینه مسائلی شامل فقر، سلامت روانی و جسمی، مشکلات خانوادگی، مراقبت های بهداشتی، پزشکی، سالمندان و… فعالیت دارد.

آنچه باید درباره مددکاری اجتماعی در کشور ژاپن بدانید

مددکاری اجتماعی در این کشور از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و به جامعه کمک زیادی می کند. هر جامعه ای نیاز به مددکاران اجتماعی دارد زیرا وظیفه اصلی آنها این است که محیطی سالم برای افراد ایجاد نمایند. مددکاران اجتماعی با حرفه ها و مهارت هایی که دارند می توانند به افراد مختلف کمک کنند. مددکاران اجتماعی در کشور ژاپن به طور مستقیم با افراد نیازمند مشارکت می کنند تا بتوانند مشکلات آنها را حل نمایند و به نیازهایشان رسیدگی کنند.

مددکاران اجتماعی می توانند مشکلات اجتماعی پیچیده ای که جهان با آنها رو به رو است را بررسی کنند و به پشتیبانی از تغییرات اجتماعی مثبت می پردازند. مددکاری اجتماعی در ژاپن باعث کاهش آسیب پذیری ها و معایب در جامعه شده است و همچنین تلاش می کند تا جامعه ای سالم ایجاد کند.

مددکاران اجتماعی در این کشور چگونه کمک های اجتماعی خود را در اختیار افراد قرار می دهند؟

مددکاری اجتماعی در کشور ژاپن با انواع مشاغل دیگر نیز ارتباط دارد و مشکلاتی که احتمال دارد جامعه ژاپن با آنها مواجه شود را بررسی می کند. مددکاران اجتماعی در ژاپن از حرفه و تخصص برخوردار می باشند و دارای مجوز هستند. آنها مددکاری اجتماعی مورد نیاز را مطالعه و در آزمون های ملی شرکت کرده اند و قبول شده اند. مددکاران اجتماعی در ژاپن با دانش و تخصص بالا توانسته اند خدمات و کمک های اجتماعی خود را ارائه دهند. آنها همچنین می توانند به خوبی با افراد مختلف ارتباط داشته باشند. آنها با مخاطبان خود همدلی می کنند و به عنوان یک مددکار اجتماعی عادل فعالیت دارند.

مددکاری اجتماعی در ژاپن

مددکاری اجتماعی در ژاپن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و به جامعه کمک زیادی می کند.

مددکاری اجتماعی در ژاپن چه خدماتی را ارائه می دهد؟

مسائلی که مددکاری اجتماعی در ژاپن به آنها می پردازند شامل فقر، سلامت روانی و جسمی، مشکلات خانوادگی و… می باشند. فعالیتهای مددکاران اجتماعی ژاپن در برگیرنده مسائل بالینی، روانپزشکی، کودک و خانواده، مراقبت های بهداشتی، پزشکی، سالمندان، آسایشگاه، سلامت روان و سوء مصرف مواد نیز می باشند. برخی از آنها در مدارس نیز فعالیت دارند و به دانش آموزان در حل مشکلاتشان کمک می کنند. در واقع، مددکاران اجتماعی در ژاپن به پشتیبانی از طیف گسترده ای از خدمات اجتماعی می پردازند. برخی از آنها در سیاست های عمومی، اداری، تحقیقاتی، بهداشت محیطی و بهداشت عمومی نیز فعالیت دارند.

مددکاری اجتماعی در ژاپن
مددکاری اجتماعی در ژاپن

مسائلی که مددکاری اجتماعی در ژاپن به آنها می پردازند شامل فقر، سلامت روانی و جسمی، مشکلات خانوادگی و… می باشند.

چرا کشور ژاپن به مددکاران اجتماعی زیادی نیاز دارد؟

مددکاری اجتماعی در ژاپن توانسته است نوآوری ها و تصمیم هایی را در اختیار افراد قرار دهد که تاثیرات زیادی به همراه داشته اند. انجمن مددکاران اجتماعی ژاپن در زمینه مسائلی شامل کودک آزاری، خشونت خانگی و مشکلات خانوادگی فعالیت زیادی دارند. دولت ژاپن بر روی سیستم هایی که با بهداشت و رفاه جامعه ارتباط دارند، متمرکز شده و مشاوران و مددکاران اجتماعی زیادی را استخدام کرده است.

کشور ژاپن نیاز به مددکاران اجتماعی زیادی دارد زیرا جمعیت آن به صورت مداوم رو به افزایش است.

مطابق با داده هایی که از وزارت بهداشت و کار و رفاه به دست آمده، در سال ۲۰۱۷ در کشور ژاپن بیش از ۲۰۰۰۰۰ مددکار اجتماعی که دارای مجوز بوده اند، برای فعالیت در این زمینه ثبت نام کرده و استخدام شده اند.

مددکاری اجتماعی در ژاپن از چه اهمیتی برخوردار می باشد؟

سلامت روان در کشور ژاپن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. برخی از مددکاران اجتماعی در این کشور همچنین به مسائلی شامل قلدری در مدرسه و یا محل کار نیز رسیدگی می کنند. سازمانهای مددکاری اجتماعی ژاپن همچنین به افرادی کمک می کنند که دچار انزوای اجتماعی شده اند و از جامعه فاصله گرفته اند و ترجیح می دهند که تنها زندگی کنند. اگر قصد دارید به عنوان یک مددکار اجتماعی در ژاپن فعالیت داشته باشید، باید از مهارت و تخصص کافی برخوردار باشید.

مددکاری اجتماعی در ژاپن
مددکاری اجتماعی در ژاپن

مددکاری اجتماعی در ژاپن توانسته است نوآوری ها و تصمیم هایی را در اختیار افراد قرار دهد که تاثیرات زیادی به همراه داشته اند.

منبع:

https://www.japan-guide.com
https://www.onlinelibrary.wiley.com

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
گردآوری و ترجمه توسط
کارگروه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان
دکمه بازگشت به بالا