مددکاری اجتماعی در برزیل

در این متن با شرایط تحصیل و کار در رشته مددکاری اجتماعی در برزیل آشنا خواهیم شد. همچنین دانشگاه‌های برتر این حوزه معرفی خواهند شد.

وضعیت حرفه مددکاری اجتماعی در برزیل

مددکاری اجتماعی در برزیل مختص کسانی خواهد بود که قصد مهاجرت به این کشور و یا تحصیل در برزیل را دارند. این افراد در زمینه ارتباطات اجتماعی ، روانشناسی و آسیب‌های موجود در جامعه مطالعه می‌کنند. توانایی در ایجاد ارتباط موثر با مردم در جامعه از مهارت‌های مورد نیاز برای مددکاری اجتماعی است. حل کردن و یا کمک در پیدا کردن راه حل برای مسائل اجتماعی افراد به صورت تخصصی از وظایف مددکار است. در این میان اگر شما از افرادی هستید که کمک کردن به دیگران را دوست دارند و قصد تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را دارند، می‌توانید به رشته مددکاری اجتماعی در برزیل فکر کنید. در ادامه با شرایط کاری و دانشگاه‌هایی که این رشته را ارائه می‌دهند، آشنا خواهیم شد.

شغل مددکاری اجتماعی در کشور برزیل چگونه است؟

عمده فعالیتهای مددکاران اجتماعی در برزیل شامل تجزیه و تحلیل کردن سیاست‌ها، برنامه‌ها و مقررات است. این موضوع برای پیدا کردن روش موثر درمان و رفع مشکل انجام می‌شود. مددکاران در برزیل مشکلات اجتماعی را شناسایی کرده و مسائل و نیازهای اجتماعی را مطالعه می‌کنند. با انجام این تحقیقات قانون‌های جدید پیشنهاد داده و رویکردهای جایگزین یا برنامه های جدید اعمال می‌کنند. مددکاران اجتماعی همچنین از کودکان آسیب‌پذیر حمایت کرده و به مشکلات خانواده‌هایی که نیاز به کمک دارند، رسیدگی می‌کنند. مددکاران اجتماعی در برزیل مشکلات روانی، رفتاری و عاطفی را تشخیص و درمان می‌کنند. به این منظور دوره‌های تئوری و عملی روانشناسی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

این رشته در برزیل در واقع یک رشته حرفه‌ای و دانشگاهی است که در دو مجموعه تدریس خواهد شد. شما علاوه بر تسلط به موارد درسی، به مهارت‌های اجتماعی نیز نیاز خواهید داشت. در این دوره دانشگاهی مددکار، کیفیت زندگی و رفاه افراد، گروه ها و جوامع را از طریق تمرین مستقیم آموزش خواهد دید. در ادامه لیستی از بهترین دانشگاه‌های برزیل که بر اساس عملکرد تحقیقاتی آن‌ها در مددکاری اجتماعی ردیف شده را خواهیم دید.

تحصیل مددکاری در برزیل
تحصیل مددکاری در برزیل

دانشگاههای مددکاری اجتماعی برزیل

از جمله دانشگاه‌هایی که می‌توان برای تحصیل در رشته مددکاری اجتماعی در برزیل انتخاب کرد، ده مورد برتر و معروف را معرفی می‌نماییم. دانشگاه سائوپائولو، دانشگاه ایالت ریودوژانیرو، دانشگاه پاپی کاتولیک سائوپائولو، دانشگاه فدرال سانتا کاتارینا، دانشگاه ایالتی سائوپائولو، دانشگاه فدرال ریودوژانیرو، دانشگاه برازیلیا، دانشگاه فدرال سائوپائولو، دانشگاه کاتولیک پاپی ریو گراند دو سول و دانشگاه فدرال فلومیننزه از جمله دانشگاه‌های برتر برای ادامه تحصیل رشته مددکاری اجتماعی در کشور برزیل می‌باشند.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
گردآوری و ترجمه توسط
کارگروه مددکاری اجتماعی ایرانیان
دکمه بازگشت به بالا