مددکاری اجتماعی در امارات متحده عربی

تحصیل مددکاری اجتماعی در امارات، علاوه بر تامین فرصت‌های جذاب کسب تجربه‌های کاری به رشد فردی دانشجویان نیز کمک خواهد کرد.

مددکاری اجتماعی در امارات متحده عربی

امارات مرکز رو به رشد تحصیل و تحقیقات می‌باشد. سرمایه‌گذاران بومی در این کشور سرمایه‌های بسیاری را به توسعه‌ی بهترین سازمان‌های تحقیقاتی جهان اختصاص داده‌اند. تجهیزات مدرن خوابگاه‌ها و تکنولوژی بالای کلاس‌های درس، امارات را به مقصد جذابی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل کرده است.

جهت تحصیل مددکاری اجتماعی در امارات، تعداد زیادی برنامه‌ی آموزشی انگلیسی زبان ارائه می‌شوند که گزینه‌ی مناسبی برای دانشجویان متقاضی می‌باشند. فعالیت‌های جذاب تفریحی نظیر چتربازی و سقوط آزاد، شتر سواری، سافاری در صحرا و غیره از تفریحات امارات هستند که برای استراحت دانشجویان مناسب اند.

مددکاری اجتماعی در امارات
مددکاری اجتماعی در امارات

دلایل تحصیل در رشته‌ی مددکاری اجتماعی در امارات

مددکاری اجتماعی یک تخصص است که در آن متخصصین آموزش‌دیده به افراد و جوامع آسیب‌دیده و درگیر چالش‌های زندگی روزمره کمک می‌کنند.

  1. با تحصیل در رشته‌ی مددکاری اجتماعی در امارات یاد خواهید گرفت که چگونه به مردم در هر جامعه کمک کنید و اثری مثبت در جهان از خود باقی بگذارید.
  2. پس از تحصیل در رشته‌ی مددکاری اجتماعی در امارات فرصت‌های شغلی بسیاری نظیر حمایت از کودکان، سالمندان در بیمارستان‌ها خواهید داشت.
  3. توانایی‌هایی کسب خواهید کرد که در حوزه‌های گوناگون به شما کمک خواهند کرد. برای مثال یاد خواهید گرفت چگونه با مددجو ارتباط برقرار کنید، مشکلات او را حل کنید، با او همدردی کنید، کار گروهی انجام دهید و زمان را مدیریت کنید.
  4. فراگیری مددکاری اجتماعی در امارات شما را در شرایطی قرار می‌دهد که منحصر و سخت هستند؛ لذا می‌توانند فرصت خوبی برای رشد فردی و یادگیری نحوه‌ی رویارویی با عواطف پیچیده باشد.

چه کسانی می‌توانند برای مددکاری اجتماعی در امارات درخواست پذیرش بدهند؟

اگر در نظر دارید که برای تحصیل مددکاری اجتماعی در امارات درخواست پذیرش بدهید، پیش‌نیازهای ورود به هر دانشگاه را در وبسایت آن بررسی کنید. معمولا پیش‌نیازها شامل گذراندن دوره‌های علوم انسانی نظیر سیاست اجتماعی، جامعه‌شناسی، روانشناسی و فلسفه می‌باشد. در طول دو سال اول بیشتر برنامه‌های آموزشی کارشناسی مددکاری اجتماعی، دانشجویان تحت آموزش‌های عمومی علوم انسانی قرار می‌گیرند.

رزومه‌ی متقاضی، معدل GPA و انگیزه‌نامه همگی توسط دانشگاه‌های مددکاری اجتماعی در امارات مورد بررسی قرار خواهند گرفت. فعالیت‌های داوطلبانه برای کسب تجربه‌ در مددکاری اجتماعی مثمر ثمر واقع می‌شوند؛ بعضی دانشگاه‌ها برای پذیرش، میزان ساعت فعالیت‌های داوطلبانه را در نظر می‌گیرند.

امارات متحده عربی
امارات متحده عربی

فرصت‌های شغلی پس از تحصیل مددکاری اجتماعی در امارات

پس از فارغ‌التحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی در امارات، افراد می‌توانند به عنوان مدیران در حوزه‌های سلامت/سلامت روان، عدالت کیفری، تحقیقات کاربردی، تحلیلات خط مشی، آموزش جامعه و تامین خدمات اجتماعی مشغول به فعالیت شوند.

 

دانشکده های مددکاری اجتماعی امارات

 

مقطع شهریه نام دانشگاه
کارشناسی $۱۵۰۰۰-$۲۰۰۰۰ United Arab Emirates University
کارشناسی $۵۰۰۰-$۱۰۰۰۰ University of science and technology of Fujairah
کارشناسی $۵۰۰۰-$۱۰۰۰۰ Ajman University
کارشناسی $۵۰۰۰-$۱۰۰۰۰ Middlesex University Dubai
کارشناسی ارشد $۱۵۰۰۰-$۲۰۰۰۰ Sorbonne university abu dhabi
کارشناسی ارشد $۱۵۰۰۰-$۲۰۰۰۰ United Arab Emirates University College of Humanities and Social Sciences

 

 

آیا شرایط زندگی در امارات مناسب است؟

امارات متحده عربی دارای آب و هوای بیابانی خشک است و تنها دو فصل اصلی زمستان و تابستان دارد که دو دوره‌ی انتقالی بین آن‌ها فاصله انداخته است. فصل زمستان (دسامبر تا مارس) میانگین دمای ۱۶ تا ۲۴ درجه‌ی سانتی‌گراد دارد.

هزینه‌ی زندگی در امارات بالا است. پایتخت امارات متحده عربی، ابوظبی، و دبی  در رنکینگ جهانی گران‌ترین شهرها برای مهاجرت قرار دارند؛ در حالی که شهر عجمان ارزان‌ترین شهر امارات می‌باشد.

در مقایسه با هزینه‌های بالای اجاره‌ی منزل، هزینه‌های روزانه آن چنان نجومی نیستند. میانگین هزینه‌ی هر خانواده‌ی چهار نفره حدود ۳۰۰۰ دلار یا ۱۲۰۰۰ درهم در ماه می‌باشد. این هزینه بدون در نظر گرفتن اجاره خانه شامل مخارج خوار و بار، حمل ونقل، تفریحات و رستوران می‌باشد.

منابع

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
گردآوری و ترجمه توسط
کارگروه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان
دکمه بازگشت به بالا