باشگاه تاب آوری، لابراتوار مرکز تحقیقات تاب آوری ایرانیان

لابراتوار مرکز تحقیقات تاب آوری ایرانیان؛ تحت نظارت و پشتیبانی رسانه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان

لابراتوار مرکز تحقیقات تاب آوری ایرانیان: بدینوسیله به اطلاع مخاطبینِ مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران می رساند، باشگاه تاب آوری (Resilience Club) که در دی ماه سال ۱۳۹۳ با هدف تسهیل دسترسیِ مخاطبین این پایگاه اینترنتی به مطالب تاب آوری در قالب یک دستهء موضوعی در کنار شاخه های دیگر از موضوع کلان تاب آوری ایجاد گردید، در ادامه کلیه اقدامات و فعالیتهای این باشگاه که به همّت باشگاه متخصصین تاب آوری اداره و مدیریت می گردد، در مورخ بیست و پنجم مردادماه سال جاری بر اساس تصمیم تیم تخصصی کارگروه تاب آوری مجموعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان، «این لابراتوار تخصصی تاب آوری در رسانه ایرانیان» آغاز به کار کرد.

مرکز تحقیقات تاب آوری
مرکز تحقیقات تاب آوری

قابل به ذکر است «لابراتوار مرکز تحقیقات تاب آوری ایرانیان»، بعنوان یکی از ارکان مهم و اساسیِ رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان (در کنار پژوهشهای مددکاری اجتماعی و پژوهش های نوین در حوزه کوچینگ و در هسته مرکزیِ باشگاه تاب آوری) با برخورداری از ابزارها و امکانات اختصاصی مبتنی بر فناوری و اطلاعات در حوزه سنجش تاب آوری و سایر توانمندی های اختصاصیِ رسانه ای، اهدافی همچون: ۱- پژوهش در حوزه تاب آوری ۲- تولید محتوی تخصصی در حوزه های مختلف تاب آوری ۳- رصد اخبار و اطلاعات مرتبط با تاب وری در سطح کشور ۴- ترجمه، گردآوری و انتشار تازه های بین المللیِ تاب آوری ۵- چاپ و انتشار کُتب تخصصی تاب آوری ۶– برگزاری کارگاههای تخصصی تاب آوری، با برخورداری از تیم مدرسین متخصص و مجرب در تدریس حوزه های مختلف تاب آوری را در دستور کار خود دارد.

تاب آوری در رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان

طی پنج سال فعالیت این رسانه، تعداد ۴ جلد کتاب تحت عنوان « کتاب سال پایگاه» تولید و چاپ گردیده است که دو مورد از آن شامل محتوای اختصاصی تولید شده از دو مورد اجرای کارزارهای رسانه ای بوده است.

وب سایت مددکاری اجتماعی ایرانیان تنها وب سایت مددکاری اجتماعی در سطح دنیاست که محتوای اختصاصی آن سالانه تبدیل به کتاب می شود. نکته قابل توجه و منحصر به فرد عدم هر گونه وابستگی این مجموعه رسانه ها به نهادهای دولتی و غیردولتی می باشد.

لازم به ذکر است، این رسانه با اکثریت قریب به اتفاق انجمن های تخصصی علوم یاورانه دوست است اما تحت شعاع سیاست ها و طرز تفکر هیچ نهادی چه دولتی و چه غیردولتی نیست و نخواهد بود. در سال جاری گردآوری و چاپ کتاب های دیگری در دستور کار این رسانه قرار دارد و در مراحل بعدی گرداوری مطالب تخصصی شامل پژوهش های مددکاری اجتماعی به عمل آمده توسط این پایگاه اینترنتی کتاب خواهد شد و در مراحل بعدی گرداوری سلسله واکاوی های اجتماعی ایران که طی چند سال اخیر در این رسانه منتشر گردیده کتاب خواهد شد. کلیه کتاب های انتشار یافته از سوی رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان تاکنون در کتابخانه ملی ایران ثبت گردیده است.

باشگاه تاب آوری ایرانیان
باشگاه تاب آوری ایرانیان

ایجاد باشگاه تاب آوری به عنوان ایده رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان با هدف انجام پژوهش های عملیاتی علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف تاب آوری و نیز پرداختن به امر آموزش البته نه به سبک فعلی اموزش تاب آوری بلکه آموزشی مبتنی بر اثربخشی و کارآمد بودن در تعقیب هدف نهادینه سازی امر تاب آوری خصوصا برای اقشار آسیب پذیر کشور عزیزمان ایران و شاغلین در مشاغل سخت و فرسایش

نمای وبگاه باشگاه تاب آوری
نمای وبگاه باشگاه تاب آوری

ی خواهد بود.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
منبع
روابط عمومی وبسایت مددکاری اجتماعی ایرانیان
دکمه بازگشت به بالا