فعالیت هنری، بستر ساز تقویت اعتماد به نفس معلولان است

افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون فعالیت های هنری از جمله تئاتر را زمینه خوبی برای بروز و ظهور استعدادهای نهفته معلولان و بستر ساز تقویت روحیه اعتماد به نفس این قشر دانست.
بایگان روز چهارشنبه در حاشیه آخرین روز از چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولان خلیج فارس در بوشهر در گفت و گو با ایرنا افزود: هنرمقوله ای است که در ذات همه انسان ها وجود دارد و تبلور آن در کارهای گروهی به خصوص در جامعه معلولان به آنها هویت می بخشد.
وی اظهار کرد:هنر نمایشی تئاتر یک کار گروهی است که افراد باید در کنار هم هماهنگ شوند و اجرای این برنامه از سوی جامعه معلولان کار بسیار جالبی است.
بایگان یادآور شد: معلولان به دلیل نقص عضو در برخی اوقات از جامعه به حاشیه رانده می شوند که برگزاری چنین جشنواره هایی در رفع این مشکل کار مبارکی است که باید در جامعه تقویت شود.
این بازیگر سینما و تلویزیون افزود: آحاد جامعه باید بیشتر، بهتر و با محبت بیشتری به توانخواهان نگاه کنند و مسوولان نیز برای برداشتن موانع در مسیر آنها برنامه ریزی کنند.
وی یادآور شد:با توجه به این که جامعه معلولان در زمینه های کاری، اجتماعی، تحصیلات و دسترسی به پیاده روهای مناسب سازی شده مشکلات زیادی دارند با برگزاری جشنواره هایی و پرداختن به مشکلات یادشده در قالب نمایشنامه توجه مسوولان و مردم نسبت به این قضیه بیشتر جلب می شود.
بایگان گفت: ملت ایران ملتی با مهر، محبت و معتقد به موازین اسلامی و انسانی هستند پس نباید به سادگی از کنار موضوعات مربوط به معلولان رد شوند.
وی تصریح کرد: فرهنگ سازی در زمینه مهرورزی به معلولان باید از خانواده در بین افراد جامعه نهادینه شود چرا که نگاه پرعاطفه خیلی از مشکلات این افراد را حل می کند.
چهارمین جشنواره تئاتر منطقه ای معلولان با موضوع خلیج فارس روز ۱۴ ماه دی جاری با ۲۰ نمایش صحنه ای و خیابانی از استان های بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان و فارس به مدت چهار روز برگزار شد.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا