فاطمه دانشور: سرنوشت کودکان کار و خیابان را فراموش نکنیم

دانشور2رئیس کمیته اجتماعی شورای تهران : حق کشی های فراوانی در خصوص کودکان کار و خیابانی انجام می شود این در حالی است که این کودکان زبان بیان حالشان را ندارند.
به گزارش وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۵ به نقل از خبرگزاری صداوسیما، فاطمه دانشور در جریان حضور وزیر دادگستری در شورای اسلامی شهر تهران نسبت به چرخه جمع آوری زنان و کودکان خیابانی تذکر داد و افزود: ماموران و شهرداری برای رسیدگی به وضع این افراد آسیب دیده اجتماعی آنان را از سطح شهر سرنوشت کودکان خیابانی و کار را فراموش نکنیم جمع آوری کرده و به مراجع ذیصلاح تحویل می دهند.
وی ادامه داد: اما در این مرحله قضات با صدور حکم بازگشت این کودکان به خانواده این رشته حمایتی را پاره می کنند به گونه ای که این کودکان که نه شناسنامه داشته و نه پدری دارند به پارکها باز می گردند و زمانی که بزرگ می شوند تبدیل به افرادی می شوند که زنجیره های مواد مخدر را تشکیل می دهند.
دانشور اظهار داشت: حق کشی های فراوانی در خصوص این کودکان انجام می شود این در حالی است که این کودکان زبان بیان حالشان را ندارند.
وی در ادامه به تولد کودکان از زنان خیابانی اشاره کرد و گفت: پس از تولد، این کودکان به مادرانشان تحویل داده می شوند و اعلام می شود که وزارت بهداشت تنها وظیفه تولد این کودکان را بر عهده دارد؛ پیگیری از بهزیستی نیز نشان از لزوم اعلام بیمارستان به آنها دارد و بیمارستان نیز برای این اعلام نیاز به حکم قضائی دارد.
دانشوری اظهار داشت: اگر حکم قضائی برای این موضوع لازم است نمی توان اسم کسانی که این کودکان را به دنیا آورد والدین گذاشت و من خواهش می کنم وضعیت این کودکان را فراموش نکنیم.
رئیس کمیته اجتماعی شورا در بخش دیگری به موضوع کودکان کار اشاره کرد و گفت: قانون مبارزه با کار کودکان دارای استثناهایی است که راه را برای استفاده از این کودکان باز کرده است که باید مورد اصلاح قرار گیرد.
وی همچنین به حذف نام عربستان از لیست کشورهای کودک کش توسط سازمان ملل اشاره کرد و افزود: این اقدام نشان داد که سازمان ملل چقدر ضعیف است.
دانشور در پایان خواستار توضیح وزیر دادگستری در خصوص مطالبه گری ایران برای بازگشت این کشور (عربستان) به لیست کشورهای کودکش شد.
وزیر دادگستری در واکنش به اظهارات این عضو شورای شهر موضوع مرتبط با کودکان را در حوزه وظایف خود دانست و از پیگیری آن خبر داد و خواستار پیگیری های آتی شورای شهر در این خصوص شد.

سلامت نیوز: سرنوشت کودکان خیابانی و کار را فراموش نکنیم

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا