افتتاح مرکز ساماندهی و حمایت از کودکان کار در جنوب غرب تهران

ساماندهی و حمایت از کودکان کار: معاون امور فرهنگی و اجتماعی مدیر شهری جنوب غرب تهران گفت: ساختمان جدید مرکز خدمات اجتماعی و رفاهی جنوب غرب تهران و مرکز ساماندهی کودکان کار افتتاح شد.

به گزارش وبسایت تخصصی مددکاری اجتماعی ۲۰۱۲ به نقل از فارس، رحمان سیفی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مراسم افتتاحیه ساختمان جدید مرکز خدمات اجتماعی و رفاهی جنوب غرب تهران و مرکز ساماندهی با حضور مدیران شهری و مسئولان سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی برگزار شد.

کودکان کار و خیابان
کودکان کار و خیابان

معاون امور فرهنگی و اجتماعی مدیر شهری جنوب غرب تهران محورهای فعالیت مرکز خدمات اجتماعی و رفاهی را شامل کارآفرینی، آسیب‌های اجتماعی، مشارکت‌های اجتماعی، ساماندهی کارگران فصلی، هبه، مشاوره و تجهیز کلاس‌های آموزشی دانست.

وی در رابطه با محورهای فعالیت مرکز ساماندهی و حمایت از کودکان کار و خیابان (مرکز پرتو) گفت: شناسایی کودکان کار و در معرض آسیب‌های اجتماعی، ارائه آموزش‌های پایه (سواد خواندن، نوشتن و محاسبه)، ایجاد بانک اطلاعاتی از کودکان کار، تشکیل پرونده‌های اجتماعی برای کودکان در معرض آسیب، ارائه خدمات آموزش اجتماعی، روان‌شناسی، مددکاری اجتماعی و خدمات درمانی برای کودکان کار و … در نظر گرفته شده است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی مدیر شهری جنوب غرب تهران در پایان تاکید کرد: امیدواریم این اقدام عمل موثری در ساماندهی و حمایت از کودکان کار و خیابان باشد.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا