سازمان بهزیستی سرپرستی ۲۶ هزار کودک را بر عهده دارد

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: سازمان بهزیستی سرپرستی ۲۶ هزار کودک را برعهده دارد که از این تعداد ۱۶ هزار نفر در خانواده‌های جایگزین و ۱۰ هزار نفر در مراکز نگهداری می‌شوند.

به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ دکتر وحید قبادی دانا روز سه شنبه به مناسبت هفته گرامیداشت دولت در مراسم بهره برداری مرکز نگهداری کودکان و نوجوانان بی پرسرست و بد سرپرست مهدی موعود (عج) در بابل بیان کرد: در حال حاضر یکی از سیاست های اصلی سازمان بهزیستی این است که فرزندان بی سرپرست و بد سرپرست در مراکز شبه خانواده نگهداری شوند و در همین راستا برنامه های خویش را پیش می بریم.

وی افزود: بر اساس فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی عنصر خانواده جایگاه ممتازی دارد و بدترین خانواده بهتر از این است که فرزندان در مراکز نگهداری شوند.

قبادی دانا گفت: در حال حاضر ۶۵۰ مرکز شبه خانواده در کشور فعال است که از این تعداد ۲۰ مرکز در استان مازندران وجود دارد.

وی اظهار داشت: یکی دیگر از سیاست های سازمان بهزیستی تقویت فرهنگ فرزندخانگی است که خوشبختانه در جامعه ما در حال تقویت است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در گذشته تنها خانواده هایی که دارای فرزند نبودند فرزندخواندگی را می پذیرفتند اما در حال حاضر خانواده هایی در کشور به طور داوطلب و دارای فرزند، خواهان نگهداری فرزندان معلول می باشند که این یک نقطه قوت است.

قبادی دانا گفت: فرزندان بهزیستی خوشبختانه دارای قابلیت های خوبی در عرصه علمی و قضایی هستند که برخی از آنها حتی در مدیریت کلان سازمان بهزیستی کشور بکار گرفته شدند.

وی افزود: ظرف روزهای آینده مرکز رشد و استعدادیابی فرزندان بهزیستی به زودی افتتاح خواهد شدکه این امر در شناسایی استعدادهای فرزندان بهزیستی بسیار اثرگذار است.

وی اظهار داشت: امروز در سازمان بهزیستی دغدغه فراوانی نسبت به تربیت، آموزش و مهارت آموزی فرزندان بهزیستی وجود دارد چرا که معتقدیم بهتر زیستن این فرزندان از جمله اهداف مهم سازمان بهزیستی می باشد.

قبادی دانا گفت: دولت تدبیر و امید نسبت به این فرزندان نگاه بسیار ویژه ای دارد و یارانه و مستمری آنان را سه تا پنج برابر افزایش داده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در سال گذشته یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مددجویان بهزیستی  از دولت مستمری دریافت کردند که این رقم در سالجاری به دو هزار و ۷۶۰ میلیارد تومان افزایش می یابد.

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا