رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان در شبکه های اجتماعی

مجموعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان: مجموعه رسانه های تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

Follow the professional collection of Iranian Social workers on social networks
================
مددکاران اجتماعی ایرانیان را در اینستاگرام دنبال کنید
Follow Iranian Social Works in Instagram

مددکاران اجتماعی ایرانیان را در توییتر دنبال کنید
Follow Iranian Social Works in twitter

مددکاران اجتماعی ایرانیان را در فیسبوک دنبال کنید
Follow Iranian Social Works in Facebook

مددکاران اجتماعی ایرانیان را در لینکداین دنبال کنید
Follow Iranian Social Works in Linked

صفحه فیسبوک کانال مددکاران اجتماعی ایران در تلگرام
Facebook page of Iranian Social Works in Telegram

صفحه فیسبوک مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
Facebook page of Iran Social works web magazine

کانال مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران در تلگرام
The Chanel of Iranian Social Work Electric Magazine in Telegram

کانال وبسایت مددکاران اجتماعی ایرانیان در تلگرام
The Chanel of Iranian Social Work Website in Telegram

کانال کافه رسانه مددکاری اجتماعی ایران در تلگرام
The Chanel of Iranian Social Work Press Cafe in Telegram

بررسی اجمالی عملکرد مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان از زمان بوجود آمدن این رسانه تاکنون

مجموعه رسانه های مددکاری اجتماعی ایرانیان، در قالب سه بخش کاملاً مستقل اما همسو، تحت عناوین ۱- پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران، ۲- مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران و نیز ۳-وبسایت انگلیسی مددکاری اجتماعی ایرانیان در حال فعالیت در حوزه رسانه ای مددکاری اجتماعی ایران می باشد.

چگونگی پیدایش رسانهٔ مددکاری اجتماعی ایرانیان

رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان در زمستان سال ۱۳۹۰ با یک دامنه اینترنتی و چند وبلاگ با موضوعات مددکاری اجتماعی به مدت دو سال و صرفاً با هدف نیازسنجی و آسیب شناسی حوزه رسانه های مددکاری اجتماعی ایران فعالیت خود را آغاز کرد.

در طی این مدت زمان دو ساله فعالیت وبلاگی مددکاری اجتماعی ایرانیان، با تولید محتوای ساده توانست با اکثر قریب به اتفاق رسانه ها و سازمانهای مردم نهاد حوزه های مختلف مددکاری اجتماعی، جامعه معلولین و نیز زیست محیطی ارتباط سازنده ای برقرار نموده و پیوند مجازی متقابل فی مابین ایجاد نماید.

رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان سرانجام پس از دو سال فعالیت اینچنینی در موقعیت یک وبلاگِ مشخص فعال، نهایتاً در فروردین ماه ۱۳۹۲ با فراهم شدنِ یک بستر اینترنتی مستقل به دنیای وب‌سایت‌های اینترنتی کشور نقل مکان نمود.

در همان مقاطع زمانی ابتدایی از فعالیت در قالب یک وبسایت اینترنتی، با همکاری یکی از همیاران قدیمی حوزه رسانه، زیربنای طراحی یک محیط اینترنتی چندوجهی رسانه ای برای حوزه مددکاری اجتماعی ایران با دایره فعالیت در سطح ملی و حتی فراملی طرح ریزی و اجرایی شد.

این وبسایت در روزهای آغازین فعالیت تحت عنوان «وبسایت رسمی مددکاری اجتماعی ایرانیان» نام گرفت و پایگاههای اینترنتی این رسانهٔ نوپا در شبکه های مختلف اجتماعی تحت همین عنوان ایجاد شدند که همگی این پایگاهها با هدف جذب مخاطبین اخبار و اطلاعات مددکاری اجتماعی ایران و جهان، اطلاع رسانی ها را بطور همزمان با سایت صورت می دادند.

ماهیت فعالیتهای رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان

فعالیتهای رسانه مددکاری اجتماعی ایرانیان با حالت انتشار همزمان مطالب در وبسایت و اشتراک گذاری لینک مطالب در شبکه های اجتماعی ادامه داشت تا اینکه پس از کامل شدن یک فرایند آسیب شناسی توسط این رسانه، اولین تحرک رسانه ای این مجموعه نوپا با مشارکت نویسندگانی خوشنام و علاقمند به بوجود آمدنِ تحولات مثبت در حوزه مددکاری اجتماعی ایران مبتنی بر “ضرورت بکارگیری مددکاران اجتماعی متخصص در جایگاههای مددکاری اجتماعی نهادها و سازمانهای دارای این ردیف شغلی” رقم خورد.

تا اینکه در یک رخداد مهم تاریخی در حوزه مددکاری اجتماعی کشور تحت عنوان «کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی سال ۲۰۱۵» فصل جدیدی از تحرکات جامعه مددکاران اجتماعی ایران آغاز شد که تا قبل از وقوع این رویداد اجتماعی بی سابقه بوده است. قابل به ذکر است بلافاصله پس از اجرای اولین کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی، تولید محتوای رسانه ای صورت گرفته در رویداد مذکور، براساس یک ایده در قالب کتاب، چاپ و منتشر گردید و در کتابخانه ملی ایران نیز ثبت شد.

نکتهٔ حائز اهمیت این اتفاق این بود که دقیقاً بر اساس همین تجربه، ایدهٔ حفظ و نشر آثار و دیدگاههای انتشاریافتهٔ مددکاران اجتماعی کشور از طریق پایگاه اینترنتی مددکاری اجتماعی ایرانیان در قالب چاپ و انتشار سالانه کتاب شکل گرفت تا امروز که تنها رسانهٖ مددکاری اجتماعی کشور، منطقه و شاید دنیا باشیم که مطالب اختصاصی آن سالانه کتاب می شود.

در واقع هدف اصلی از این تصمیم حفظ و نشر آثار و دیدگاههای جامعه مددکاران اجتماعی کشور در دایره زمانی مربوطه بوده که تا همین لحظه امتداد داشته است.

کتابهای انتشاریافته توسط رسانه تخصصی مددکاری اجتماعی ایرانیان

۱-کتاب مجموعه یادداشتها و مقالات مددکاران اجتماعی ایران به مناسبت ماه جهانی مددکاری اجتماعی سال ۲۰۱۵

۲-کتاب مجموعه یادداشتها و مقالات کارزار رسانه ای مددکاران اجتماعی ایران با موضوع ضرورت حمایت اجتماعی از معتادین بهبودیافته در سال ۱۳۹۴

۳- کتاب مجموعه یادداشتها و مقالات پایگاه اطلاع رسانی مددکاران اجتماعی ایران

۴- کتاب مجموعه یادداشتها و مقالات حرکت رسانه ای نقش فوریتهای اجتماعی در بلایای طبیعی

۵-کتاب باشگاه تاب آوری؛ مشتمل بر مجموعه یادداشتها، مفالات و پژوهش های با محوریت موضوعی تاب آوری

مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا