رئیس انجمن مددکاران مددکاری ایران: برنامه ششم توسعه راهکاری در زمینه آسیب‌های اجتماعی‌ ندارد

موسویرئیس انجمن مددکاری ایران گفت: متأسفانه برنامه ششم توسعه در زمینه آسیب‌های اجتماعی، هیچ برنامه‌ای ندارد.
به گزارش مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران؛ موسوی چلک عصر روز ششم آبان ماه، در نشست هم اندیشی مدیران ستادی و رؤسای بهزیستی شهرستان های خراسان رضوی اظهار داشت: در نتیجه اجرای برنامه‌هایی که در سازمان بهزیستی در یک سال اخیر به اجرا درآمده، شکایات کتبی از بهزیستی استان‌ها به نصف و شکایات مکتوب از ستاد بهزیستی کشور به یک سوم کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه بهبود شاخص‌های ارزیابی عملکرد بهزیستی نسبت به سال قبل ۱۰۰ درصد رشد یافته گفت: برای اولین بار در تاریخ سازمان بهزیستی، این سازمان به عنوان یکی از ۷ سازمان برتر کشور در جشنواره شهید رجایی مطرح شده است.

موسوی چلک با اعلام اینکه سازمان بهزیستی در برنامه ششم توسعه، متولی سلامت اجتماعی است گفت: اجرای این وظیفه سنگین نیاز به اختیارات وسیع تر در زمینه مدیریت نظام اجتماعی توسط این سازمان دارد.اگر مدیریت نظام اجتماعی منجر به رفاه اجتماعی و بهزیستی اجتماعی نشود کارآیی نداشته است.

رئیس انجمن مددکاری ایران تصریح کرد: به طور قطع، امنیت امروز و آینده کشور، به مسائل اجتماعی گره خورده است.

وی با یادآوری اینکه وضعیت آسیب‌های اجتماعی در حال حاضر در کشور، نگران کننده است گفت: براساس اعلام قوه قضائیه، در حال حاضر ۱۵ میلیون پرونده قضایی جاری در دست رسیدگی قرار دارد.

موسوی چلک اذعان کرد: متأسفانه برنامه ششم توسعه در زمینه آسیب‌های اجتماعی، هیچ برنامه‌ای ندارد و این در حالی است که عمده ترین نگاه و تمرکز شبکه‌های ماهواره‌ای به عنوان یک ابزار تخریب اجتماعی، بر خانواده قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

مطالب مرتبط
مجله اینترنتی مددکاری اجتماعی ایران
دکمه بازگشت به بالا